Колманскоп

Колманскоп (африкаанс на пагорби Колмана, нім. Kolmannskuppe) місто-привид у пустелі Наміб в південній частині Намібії, за декілька кілометрів від портового містечка Людериц.

Покинуте місто
Катіма-Муліло
афр. Kolmanskop, нім. Kolmannskuppe
Замбезі

Координати 26°42′15″ пд. ш. 15°13′54″ сх. д.

Країна Намібія
Область Карас (Намібія)
Дата заснування 1908
Висота центру 1650  м
Офіційна мова англійська мова (Карас)
Населення 0 осіб 
Часовий пояс UTC+1, влітку UTC+2
GeoNames 3356024
Катіма-Муліло
Катіма-Муліло (Намібія)
Марки для німецької Південно-Західної Африки поштовим штемпелем Kolmannskuppe 1912

У 1908 році чорний робітник Zacharias Lewala знайшов алмаз під час роботи в цій області, і показав її своєму керівнику, німецькому залізничному інспектору Аугусту Штауху (August Stauch). Зрозумівши, що ця область багата алмазами, багато німецьких шахтарів оселилися в цій області, і незабаром німецький уряд оголосив про добування алмазів на території Шперґебіт.

Було побудоване багате поселення в стилі німецького містечка з усіма зручностями та установами, включаючи лікарні, бальний зал, електростанції, школи, кегельбан, кінотеатр і спортивний зал, казино, льодову фабрику і першу рентгенівську лабораторію у південній півкулі[1], а також перший трамвай у Африці. Він мав залізничне сполучення з портом Людериц.

Після першої світової війни родовища алмазів поступово вичерпалися. У 1918 році більшість жителів покинуло Колманскоп і рушило на південь, до Оранжевої ріки, де відкрилося свіже родовище каменів. У 1980 р. локальний алмазний трест дещо тут відреставрував і відкрив музей. Вже майже 30 років місто-привид підтримують у непоганому стані. Але туристам сюди так просто не потрапити — треба купувати спеціальний дозвіл і їхати організованими групами тільки з Людеріца і виключно з ранку до обіду. Територію патрулюють, а десь поряд досі видобуваються знамениті намібійські алмази.[2]

У культурі

  • Місто було використано як одне з місць зйомок фільму Піщаний диявол.
  • У 2000 році тут проходили зйомки фільму Король живий [3].
  • Місто було показане в епізоді фільму «Життя після людей»
  • Місто було використане у фільмі BBC «Чудеса світу».

вебпосилань

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.