Комбарель

Комбарель, Грот-де-Комбарель (фр. Grotte des Combarelles) печера на території французької комуни Лез-Езі-де-Таяк-Сірей, що в департаменті Дордонь.

Комбарель
фр. Grotte des Combarelles
Вхід до печери
Характеристики
Гірські породи вапняк
Дослідження
Рік відкриття 1901
Відвідування
Вільний доступ так
Довжина маршрутів 237 м
Розташування
Країна Франція
Регіон Лез-Езі
Карти розташування

 Комбарель у Вікісховищі
Малюнок мамонта в печері Комбарель

Печера має форму вузької розгалуженої галереї, близько 237 метрів у довжину без бічних проходів. Її ширина становить трохи більше 1 метра, а висота не перевищує 2 метрів. У деяких місцях стеля така низька, що до частини зображень трьом дослідникам доводилося добиратися поповзом на животі. Тому в подальшому частину проходів довелося розширити, зламавши скельні виступи і знизити рівень підлоги.

Печера була відома місцевому населенню з давніх-давен, проте палеолітичні зображення були вперше відкриті у вересні 1901 року. Виявив малюнки власник землі, на якій розташовувалася печера, він і повідомив про своє відкриття знаменитим дослідникам палеоліту Франції — Анрі Брейлю, Луїсу Капітану і Дені Пейроні.

На стінах печери виявлено понад 400 зооморфних (олені, леви, мамонти, коні та ін.) і антропоморфних зображень, виконаних здебільшого гравіюванням. У печері вивчена також стоянка епохи верхнього палеоліта. Є 2 радіовуглецеві датування: 13680 і 11380 років тому. Зображення Комбареля вважаються одними з видатних творів печерного палеолітичного мистецтва.

В цьому ж містечку розташований грот Кро-Маньйон, де вперше були виявлені рештки кроманьйонців (Homo sapiens sapiens), і печера Фон-де-Гом з поліхромними розписами мадленської епохи.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.