Комерційна організація

Комерційна організація, також Компанія (англ. Company) юридична особа, що ставить собі за основну мету своєї діяльності одержання прибутку, на відміну від некомерційної організації, яка не має на меті отримання прибутку і не розподіляє отриманий прибуток між учасниками.

Діяльність господарських товариств, у тому числі комерційних організацій, визначена Главою 9 Господарського кодексу України[1].

Основні ознаки комерційної організації

  1. Мета діяльності — отримання прибутку;
  2. Чітко визначена в законі організаційно-правова форма;
  3. Розподіл прибутку між учасниками юридичної особи.

Також комерційні організації мають усі ознаки, властиві юридичній особі:

Типи компаній

Різновиди компаній

  • Компанії з організації товароруху — компанії, що надають складські, транспортні або інші послуги та допомагають складувати і переміщувати товари від виробника до споживача.
  • Компанія, орієнтована на конкурентів, — компанія, дії якої в основному визначаються діями і реакцією конкурентів. Вона переважно спостерігає за діями конкурентів, їхніми частками ринків і намагається знайти стратегії для протидії конкурентам.
  • Компанія, орієнтована на ринок, — компанія, що спостерігає як за покупцями, так і за конкурентами, приділяючи їм однакову увагу під час розроблення власних маркетингових стратегій.
  • Компанія, орієнтована на споживача, — компанія, яка під час розроблення маркетингової стратегії орієнтується на активне формування і розвиток споживацьких потреб і пропонує своїм цільовим споживачам найвищу споживчу якість.
  • Компанія, що обслуговує ринкову нішу, — компанія галузі, що обслуговує невеликі сегменти, на які інші компанії не звертають уваги або ігнорують.
  • Компанія-послідовник — одна з провідних компаній галузі, яка прагне втримати свою частку ринку, не докладаючи для цього надзвичайних зусиль.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.