Композитне відео

Компози́тне ві́део - повний кольоровий аналоговий відеосигнал у вихідній смузі відеочастот, переданий без звукового супроводу по одному каналу (кабелю). За ГОСТом 21879-88 поняттю англ. Composite Video Signal відповідає повний відеосигнал, що містить сигнал синхронізації. В аналоговому телебаченні стандартної чіткості композитним відеосигналом називають повний кольоровий телевізійний сигнал стандартів PAL, SECAM або NTSC.

Композитний відеосигнал двох сусідніх рядків зображення «кольорових смуг» на екрані осцилографа. Видно сигнал яскравості , піднесна і синхросигнал з малими імпульсами гасіння, а також сигнал колірної синхронізації

До складу такого відеосигналу входять сигнали яскравості, колірної піднесної, гасіння та синхронізації (рядкової, кадрової і колірної ), тому в іноземних джерелах він іноді позначається абревіатурою CVBS (англ. Color , Video , Blanking and Sync). Поняття також використовується стосовно відеоінтерфейсів, призначених для передачі такого сигналу, та форматами відеозапису, в яких сигнали яскравості і кольоровості записуються однією групою відеоголівок на загальні доріжки.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.