Компонентне відео

Компоне́нтне ві́део - спосіб роздільної передачі кольорового відео через два і більше каналів (кабелів), при якому окремі складові відеосигналу несуть різну інформацію про кольорове зображення.

Роз'єми компонентного відеокабеля стандарту YPbPr

У перших компонентних відеоінтерфейсів, таких як S-Video, колірна піднесуча передавалася окремо від інших компонентів кольорового відеосигналу для зменшення перехресних завад. У сучасних аналогових інтерфейсах використовуються три і більше каналів для роздільної передачі інформації про колір зображення і сигнали синхронізації. Як і по композитним відеокабелям, по компонентним не передається звуковий супровід, для якого необхідний окремий кабель.

Поняття також використовується стосовно до форматів відеозапису, в яких сигнали яскравості і кольоровості записуються різними групами відеоголівок на окремих доріжках. Такі формати, першим з яких став Betacam, дозволили підвищити якість зображення касетних відеомагнітофонів до стандартів трансляції.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.