Комуністична партія Японії

Комуністична партія Японії (яп. 日本共産党 ніхон кьосанто, «японська комуністична партія») японська політична партія комуністичного спрямування. Відома також як КПЯ.

Комуністична Партія Японії
日本共産党
Голова Сіі Кадзуо
Генеральний секретар Ітіда Тадайосі
Голова у Палаті радників
Голова у Палаті представників
Заснована 15 липня 1922
Штаб-квартира 東京都渋谷区千駄ケ谷四丁目26番7号
Політична ідеологія комунізм, ліві
Членство у міжнародних організаціях Відсутнє
Кольори червоний (неофіційний)
Кількість членів 415 000 (2009)
Кількість депутатів у Палаті радників 11
Кількість депутатів у Палаті представників 8
Вебсторінка Комуністична Партія Японії

Друкований орган партії — газета «Акахата». Під егідою партії діє Ліга демократичної молоді Японії.

Традиційно перебуває у опозиції і виступає з різкою, часто популістською, критикою уряду. Її основні положення — блокування зміни діючої Конституції, остаточне визволення Японії від «американських окупаційних військ», створення рівноправного соціалістичного суспільства. КПЯ виступає проти володіння ядерною зброєю будь-якою країною та концепції військових блоків.

Історія

Коммуністична партія заснована нелегально 15 липня 1922 року на з'їзді у Токіо. Серед її засновників були С. Катаяма, К. Токуда та інші. В 1922 році вступила до Комінтерну. У 1924 році ліквідатори добилися розпуску партії, проте у 1926 її було відновлено. В середині 30-х років КПЯ через урядові арешти та міжфракційну боротьбу фактично припинила своє існування.

В 1945 році, після поразки Японії у другій світовій війні, КПЯ була легалізована. На початку 1950-х років загострення розбіжностей у керівництві з питань стратегії і тактики призвело до його розколу.

Під час радянсько-китайського розколу в 1960-х роках КПЯ не приймала будь-чию сторону. Найбільшою підтримкою виборців партія користувалася в 1970-х роках. XI з'їзд КПЯ (1970) поставив завдання створити «єдиний фронт прогресивних сил» і сформувати на його основі коаліційний уряд.

Сучасне положення

На виборах в палату представників 2009 року партію підтримало близько 7,03 % виборців, а на виборах в палату радників 2010 року — 7,3 % (по префектурам) та 6,1 % (по загальнодержавному округу).

В січні 2010 відбувся XXV з'їзд КПЯ, що прийняв резолюцію про основні завдання партії в наш час.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.