Комі-Перм'яцький автономний округ

Комі-Перм'яцький автономний округ, Комі-Перм'яцький АО (рос. Коми-Пермяцкий автономный округ, комі-перм. Коми-Пермяцкöй автономнöй округ, Перем комиэзлӧн асъюралан кытш) — до 1 грудня 2005, суб'єкт Російської Федерації.

Коми-Пермяцкöй автономнöй округ
Коми-Пермяцкий автономный округ
Комі-Перм'яцький автономний округ

1925-2005
Прапор Герб
Розташування Комі-Перм'яцького АО
Комі-Перм'яцький АО на мапі Росії
Столиця Кудимкар
Форма правління Автономний округ
Історичний період ХХ століття
 - утворення 26 лютого 1925
 - скасування 1 грудня 2005
Сьогодні є частиною Росія
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Комі-Перм'яцький автономний округ

Площа — 32 770 км². Округ був розташований у пониззі Уральських гір, у верхньому басейні Ками. Населення — 132 824 осіб. Адміністративним центром округу було місто Кудимкар.

Історія

Округ було утворено 26 лютого 1925 як Комі-Перм'яцький національний округ у складі Уральської області. 17 січня 1934 при поділі Уральської області увійшов до складу Свердловської області, а з виділенням з неї Пермської області 3 жовтня 1938 — до складу останньої. З 1977, Комі-Перм'яцький автономний округ. У 1992 Комі-Перм'яцький АО став самостійним суб'єктом федерації, продовжуючи перебувати у складі Пермської області, маючи з нею в договірні відносини.

25 січня 1935 ВЦВК затвердив нову районну мережу Комі-Перм'яцького округу[1].

У 2003 відбувся референдум, на якому жителі Пермської області та Комі-Перм'яцького АО підтримали об'єднання в єдиний суб'єкт федерації. Згідно з результатами референдуму, з 1 грудня 2005 Комі-Перм'яцький автономний округ об'єднано з Пермської областю, утворивши при злитті Пермський край з адміністративним центром у місті Пермі і втративши статус суб'єкта Російської Федерації. У складі Пермського краю було створено адміністративно-територіальне утворення з особливим статусом Комі-Перм'яцький округ.

Примітки

Література

  • (рос.) Пермская область. Путеводитель. М. : Издательство «Авангард», 2004. — 144 с.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.