Консорція (біологія)
Цей термін має інші значення. Див. Консорція (значення).
Консорція (від англ. Consortium — співучасть, співтовариство) — елементарна одиниця екосистеми, угруповання, яке базується на трофічних, топічних, фабричних, форичних та медіопатичних взаємозв'язках між організмом-детермінантом консорції та організмами-консортами різних концентрів. Консорції поділяються на гетеротрофно детерміновані або автотрофно детерміновані.
Гетеротрофно детерміновані консорції — це угруповання популяцій живих організмів, що виникли довкола особини або популяції певного виду тварин.
Автотрофно детерміновані консорції — це угруповання популяцій живих організмів, що виникли довкола особини або популяції певного виду рослин.
Якщо ядром консорції є особина, то таку консорцію називають індивідуальною. Відповідно, індивідуальні консорції об’єднують у популяційні або інші (видові, родові, біоморфні). За походженням консорції можуть бути первинними та вторинними, а за складом консортів (організмів, які пов'язані з детермінантом) – повно- і неповночленними[1].
Див. також
Література
- Царик Й.В., Царик І.Й. Консорція як загальнобіотичне явище // Вісник Львів. ун-ту. Серія біологічна. – 2002. – вип. 28. – С. 163-169 Архівовано 1 листопада 2004 у Wayback Machine.;