Контрабанда кокаїну з посольства Росії в Аргентині

Контрабанда кокаїну з посольства Росії в Аргентині — факт незаконного постачання наркотичних засобів з Південної Америки в Росію та, ймовірно, країни ЄС через дипломатичні установи Росії. Канал викритий у ході спеціальної операції спецслужб Аргентини, проведеної в 2016—2018 роках. У російськомовних ЗМІ отримав назву «кокаїнова справа».

Літак льотного загону «Росія», задіяний у перевезенні

Операція почалася в грудні 2016 року після виявлення в школі на території посольства Росії в Буенос-Айресі 12 валіз з кокаїном загальною масою 389 кг[1] на суму 50 млн. євро. В ході операції в Аргентині, Росії та Німеччині були арештовані 6 осіб, імовірно причетних до наркоторгівлі та/або контрабанди.

За твердженням МЗС Росії і Міністерства безпеки Аргентини, російські дипломати самі повідомили аргентинським спецслужбам про підозрілі валізи, в яких був виявлений кокаїн. За словами міністра безпеки Аргентини Патрісії Буллріч (Patricia Bullrich) «це була одна з найскладніших, екстравагантних і професійних спецоперацій по припиненню незаконного обігу наркотиків, яку Аргентина коли-небудь проводила»[2].

Аргентинська преса опублікувала кілька роздруківок прослуханих спецслужбами Аргентини розмов контрабандистів один з одним і з іншими людьми, з яких випливає, що це був не перший випадок контрабанди, і що деякі співробітники посольства знали про цю схему.

У ході операції аргентинські спецслужби замінили кокаїн звичайним борошном. Потім цей вантаж був відправлений до Росії як дипломатичний. На опублікованих аргентинською поліцією світлинах і відео фігурує літак льотного загону «Росія», з бортовим номером RA-96023[3], який здійснює перевезення перших осіб Росії, у тому числі Володимира Путіна. Існують версії, що перевезення контролював особисто секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев[4]. Цей літак також прилетів до Великої Британії 20 березня 2018 року за висланими внаслідок скандалу через отруєння Скрипалів російськими дипломатами[5].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.