Копенік

Копенік (нім. Köpenick, пол. Kopnik) — головне місто племені спреван; нині район Берліна. До XIII століття називалося Copnic, у 1210 Copenic, з 1 січня 1931 Köpenick.

Типове слов'янське укріплення, фортеця Радуш, Нижня Лужиця

Історія

Герб округу Трептов-Кьопенік

Археологічні пошуки засвідчили, що місто засноване на початку IX століття, яке після руйнації в кінці X століття. Було відбудоване. В XII ст. Місто було столицею князя Якси з Копаниці. У 1200 році захоплене маркграфами мейсенськими Веттинами, потім перейшов до Асканійців. Найраніші в цьому регіоні знахідки датуються епохою Бронзи, а ті, що відносяться до слов'ян 849 роком (визначалось за допомогою дендрохронографії).

На землях, де нині Барнім та Тельтов, проживали спревани, їхня головна фортеця знаходилась на місці нинішнього Замкового острова в Берліні. Ці племена в основному займались рибальством та полюванням. Про те, що ці місця були багаті на рибу свідчить герб сьогоднішнього Копеніка. Синє означає воду, ключ Апостола Петра, сім зірок сузір'я Стожари (орієнтир для рибаків у морі), і, звичайно, дві рибини. Археологи з'ясували, що на тому місці справді було місто, яке наприкінці Х століття в ході німецького переселення на схід було повністю зруйноване. Подальші розкопки показали більше, у 1100 тут знаходилось велике місто з жвавим економічним життям, яке, вірогідно, до 1133 належало Польщі. Коли слов'яни втратили контроль над містом не відомо. У 1178, найпізніше в 1209, фортеця була резиденцією Веттинів, у 1245 після шестирічної Тельтовської війни її захопила асканійська династія (потомки Альбрехта Ведмедя).

Див. також

Джерела

  • Thomas Kantzow «Pomerania», tom 1, Szczecin 2005, ISBN 83-89341-18-2
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.