Корецький замок

Ко́рецький за́мок — фортеця в місті Корець Рівненської області. Визначна пам'ятка архітектури України. Донині залишилися невеликі фрагменти фортифікаційних споруд XVXVIII ст[1].

Корецький замок
Корецький замок (2015 р.)

50°36′59″ пн. ш. 27°09′27″ сх. д.
Тип замок
Країна  Україна
Розташування Рівненська область
м. Корець
Архітектурний стиль бароко
Будівник Федір Острозький
Матеріал камінь, цегла
Засновник Острозький Федір Данилович
Будівництво 1386 р.  
Стан руїни
Ідентифікатори й посилання
Корецький замок (Україна)

 Корецький замок у Вікісховищі

Історія замку

У 1386 році князь Федір Острозький розпочав будівництво фортеці та її укріплень над річкою Корчик. За іншою версією, яку пропагують деякі історики, першим будівничим замку був Дмитро Ольгердович[2]. Проте це твердження є помилковим, адже у більшості історичних джерел зазначається, що засновником фортеці був князь Острозький, згаданий вище. З трьох сторін замок був оточений глибоким ровом, який надійно захищав фортецю від нападу. Із заходу вона була надійно прикрита річкою. До замку Острозьких можна було дістатися лише через міст, який з'єднував його з навколишнім світом. А в XVI ст. новим власником замку, князем Богданом (Богушем) Корецьким, до фортеці були добудовані нові укріплення[3].

Пізніше, протягом XVIIXVIII століть, Корецький замок був перебудований на зразок палацу. Востаннє, 1780 року, його перебудував князь Юзеф Клеменс Чарторийський.[4] 1832 року палац-замок згорів і відтоді в ньому не проводилося жодної суттєвої реконструкції. Щоправда, в 1920-х роках власник руїн Корецької фортеці Бнінський намагався провести ремонт, але через деякий час роботи були припинені[1][3].

Цікаво, що на сучасному гербі міста Корець (див. мал. зліва) зображено надбрамну вежу замку Корецьких.

Сучасний стан

З колишнього замкового комплексу залишилися лише руїни. Надбрамна вежа перебуває у занедбаному стані і являє собою триярусну, прямокутну в плані споруду. До неї примикають залишки двоповерхових будівель. Через замковий рів до фортеці веде віадук, який в 2005 році було відремонтовано[5].

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Doroga.ua про Корецький замок
  2. Корецький замок. Архів оригіналу за 17 березня 2014. Процитовано 26 квітня 2010.
  3. Мандруємо Україною разом! Замки Рівненщини
  4. Бухало, Олексій (30 серпня 2018). Корецький замок - скромна резиденція першого виробника порцеляни. BBC News Україна (en-GB). Процитовано 1 вересня 2018.
  5. Персональний сайт подорожей Сергія Клименка. Архів оригіналу за 13 грудня 2009. Процитовано 27 квітня 2010.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Корецький замок

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.