Корисні копалини Латвії

Корисні копалини Латвії.

Промислове значення мають торф, вапняки, доломіт, глини, піски, піщано-гравійний матеріал.

Окремі види корисних копалин

Нафта. На думку експертів, на латвійській території може бути видобуто не менше ніж 250 млн барелів нафти. Геологічні розвідувальні роботи на нафту активізовано на початку XXI ст. Перспективною вважають латвійську зону Балтійського моря. [Mining Annual Review 2002].

За даними Міністерства економіки Латвії станом на 2003 р. на суші є ресурси нафти в кількості 63 млн бар. Міністерство економіки Латвії готує тендер на розробку нафтогазових родовищ на території країни [Petroleum Economist. 2003. V.70, P. 6].

Торф. Родов. торфу, яких у Л. бл. 6000, займають 8% тер. країни. Найбільші — Лієлайс, Медема, Олгас, Седас, Скребелю-Скрузманю. Бл. 50 % становить торф верхового типу, 42 % низинного, 8 % — змішаного і перехідного. Розвідані запаси родов. (пл. понад 100 га) становлять бл. 350 млн т.

Родов. гіпсу (прогнозні ресурси 715 млн т) пов'язані з верхньодевонськими відкладами і розташовані в околицях Риги (родов. Саурієші із запасами 4,1 млн т, Саласпілс — 10,2 млн т) і біля м. Бауска (Скайсткалне — 41,6 млн т).

Родов. глин пов'язані з середньо-верхньодевонською теригенною товщею на півн. Л. і четвертинними відкладами, поширеними на всій тер. Л. Розвідано 25 родов. глин (запаси бл. 80 млн м3), придатних для виробництва кераміки, і 2 родов. (Броцени і Ліберти — запаси бл. 10 млн т) — для цементної промисловості.

Родов. доломіту пов'язані з верхньодевонськими відкладами, розташовані в Центр. і Сх. Л. (найбільші родов. — Біржі із запасами 33,7 млн м3, Айвієксте — 41,7 млн м3 та ін.).

Родов. вапняків приурочені до пермських відкладів у півд.-зах. частині Л. біля міст Салдус і Ауце (Сатіні-Сесілє із загальними запасами 5,5 млн т, Кумас — 81,0 млн т та інші).

Скляні і формівні піски пов'язані з верхньодевонськими мілководно-морськими відкладами (Півн. Л., родов. Балє-Берзіні із загальними запасами 5,5 млн т). Поклади піщано-гравійного матеріалу і будівельних пісків пов'язані з четвертинними водно-льодовиковими, алювіальними і морськими відкладами. Осн. родовища: Курземе (запаси 59,2 млн м3), Еллерне (6,6 млн м3), Салієна-Ріва (6,2 млн м3), Гаркалне (3,8 млн м3), Янополє-Тучі (0,5 млн м3).

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.