Корроборі

Корроборі — загальне слово, що описує зустріч австралійських аборигенів. Це може бути священна церемонія, святкове торжество або торжество воєнного характеру. Слову дали значення перші британські поселенці в районі Сіднея, запозичивши його з місцевої мови Дхаруг. Як правило, корроборі включає танці, музику, костюми і часто прикраси для тіла.

В. Р. Томас, Південно-австралійське корроборі, 1864, Художня галерея Південної Австралії

Використання слова розширилося, і їм стали позначати будь-які великі чи галасливі збори.

Походження та етимологія

Незабаром після колонізації британські поселенці запозичили слово «корроборі» з мови австралійських аборигенів Дхаруг («мова Сіднея»): словом garaabara аборигени позначали стиль танцю. Таким чином, «корроборі» увійшло до австралійської англійської мови як запозичене слово[1].

Це запозичене англійське слово, яке пізніше було повторно запозичене для пояснення практики, що відрізняється від церемонії та більш широко включає театр або оперу[2].

Опис церемонії

1837 року дослідник і фермер Квінсленду Томас Петрі писав: «Їхні тіла по-різному розмальовані, і вони носили різні прикраси, якими не користувалися щодня»[3][4][5]. 1938 року священнослужитель та антрополог Адольф Ілкін писав, що публічна танцювальна «традиція дарування подарунків, демонстрації навичок та власності» відрізнялася від звичних практик старійшин, які керували іншими ритуальними практиками та обрядами[6].

У другому виданні Атласу Маквері Корінної Австралії корроборі описане як «корінне зібрання святкового, священного або воєнного характеру»[1].

По всій Австралії словом «корроборі» називають співи, танці, з’їзди та зустрічі різного роду. Раніше корроборі включало спортивні змагання та інші форми прояву навичок[2].

За іншим описом, корроборі — це «зібрання австралійських аборигенів, які взаємодіють з богами через співи та танці», що може бути священною церемонією, ритуалом або різними видами зустрічей та урочистостей, що відрізняються від племені до племені[7].

Пізніші значення слова

Словник Маквері (3-тє видання, 1997) дає друге значення як «будь-яке велике чи галасливе зібрання» та «занепокоєння; заворушення». Він також документує його вживання як дієслово (брати участь у корроборі)[8].

Крім того, в Атласі Маквері згадано, що 2003 року президент ради Юендумської громади назвав спортивний карнавал у Північній Території «сучасним корроборі».

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Macquarie Atlas of Indigenous Australia: Second Edition. Google Books. Macquarie. 2019. ISBN 9781760786946. Процитовано 17 січня 2020.
  2. Sweeney, D. 2008. "Masked Corroborees of the Northwest" DVD 47 min. Australia: ANU, Ph.D.
  3. Tom Petrie's Reminiscences of Early Queensland. Google Books. Процитовано 17 січня 2020.
  4. Petrie, Tom, 1831-1910; Petrie, Constance Campbell, 1873-1926 (1932). Tom Petrie's reminiscences of early Queensland : (Dating from 1837) / recorded by his daughter [Constance Campbell Petrie] (English). Queensland Book Depot ; Angus & Robertson.
  5. First two chapters only (not including this cite), available here.
  6. Elkin, A. P. 1938. The Australian Aborigines: how to understand them. Sydney, N.S.W.: Angus & Robertson
  7. Corroboree [ceremonies explained]. Aboriginal Incursions. Процитовано 17 січня 2020.
  8. Delbridge, ред. (1997). Macquarie dictionary: Australia's national dictionary. Macquarie Library. с. 434. ISBN 1-876429-32-1. OCLC 223149725.
  9. Corroboree. Архів оригіналу за 26 квітня 2012. Процитовано 3 січня 2012.

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.