Корчак (фільм)

«Корчак» (пол. Korczak) — художній фільм Анджея Вайди про педагога, польського єврея Януша Корчака, який керував дитбудинком для єврейських сиріт у Варшавському гетто в роки Другої світової війни. Заснований на реальних подіях.

Корчак
пол. Korczak
Жанр біографічний фільм, воєнний фільм, історичний фільм і драматичний фільм
Режисер Анджей Вайда[1][2]
Продюсер Януш Моргенштерн, Даніель Тоскан дю Плантьє і Regina Zieglerd
Сценарист Агнешка Голланд
У головних
ролях
Александер Бардіні, Войцех Пшоняк[1], Ewa Dałkowskad[1], Збігнєв Замаховський, Teresa Budzisz-Krzyzanowskad, Marzena Trybaład, Анджей Копичиньський, Krystyna Zachwatowiczd, Wojciech Klatad, Jan Peszekd[3], Robert Atzornd[3], Stanisława Celińskad[3], Олаф Любащенко[3], Данута Шафлярська[3], Stanislaw Brudnyd[3], Wojciech Skibińskid[3], Agnieszka Krukównad і Анна Муха
Оператор Robby Müllerd
Композитор Войцех Кіляр
Художник Allan Starskid
Кінокомпанія Q4046704? і BBC
Тривалість 115 хв.
Мова польська
Країна  Німеччина
 Польща
 Велика Британія
 Франція[4]
IMDb ID 0099949

Сюжет

Педагог і гуманіст Януш Корчак докладає величезних зусиль для підтримки необхідних умов життя, навчання та виховання дітей в очолюваному ним будинку для євреїв-сиріт у Варшавському гетто на території окупованої нацистами Польщі.

Для порятунку дітей Корчак намагається задіяти всі можливості, приймаючи допомогу від єврейського антифашистського підпілля, зокрема, від керівника юденрату Варшавського гетто Адама Чернякова, а також від підприємців-колабораціоністів із числа євреїв тощо.

Після початку депортації єврейських дітей-стріт у концтабір Треблінка Януш Корчак відкидає пропозиції про порятунок, і разом зі своїми вихованцями відправляється на смерть… Глава юденрату Адам Черняков, не зумівши переконати нацистів зупинити масові депортації євреїв гетто, особливо дітей, скоює самогубство.

У ролях

Художні особливості фільму

Фільм знятий в чорно-білому варіанті і нагадує кадри кінохроніки.

Нагороди фільму

  • 1991 Deutscher Filmpreis за кращу операторську роботу (Роббі Мюллер)[5]

Примітки

  1. http://stopklatka.pl/film/korczak
  2. Filmportal.de — 2005.
  3. ČSFD — 2001.
  4. Unifrance — 1949.
  5. Deutscher Filmpreis, 1991 (нім.). Deutscher Filmpreis. Архів оригіналу за 17 липня 2015. Процитовано 16 липня 2015.

Посилання

«Корчак» на сайті IMDb (англ.)

Професійні рецензії
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.