Косатці

Косатці (Papilioninae) — підродина метеликів родини Косатцеві (Papilionidae). Papilioninae поширені по всьому світі з більшістю видів знаходять у тропіках . Відомо приблизно 480 видів.

?
Косатці

Graphium macleayanus
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Підряд: Двопорі (Ditrysia)
Надродина: Денні метелики (Papilionoidea)
Родина: Косатцеві (Papilionidae)
Підродина: Косатці (Papilioninae)
Триби
Посилання
Вікісховище: Papilioninae
ITIS: 694098
NCBI: 42289
Fossilworks: 245030

Опис

Метелики середніх, великих розмірів і дуже великих (рідко дрібних) розмірів, з найбагатшою різноманітністю забарвлення і малюнка крил. Розмах крил — 30 — 230 мм, у більшості видів близько 70-90 мм. Самиці зазвичай дещо більші самців. Груди і черевце в коротких волосках, часто з малюнком. Передні крила трикутні, широкі, із загостреною вершиною, їх зовнішній край рівний. Задні крила — округлі або подовжено-овальні, з увігнутим анальним краєм, часто у самців з довгим хвостиком.

Поведінка

Метелики ведуть виключно денний спосіб життя, деякі активні тільки в сонячну погоду. У помірній зоні більшість видів дає 1 покоління в рік, рідше — 2 покоління, відомі види з дворічної генерацією.

Посилання

  • The Butterflies of North America, James A. Scott, ISBN 0-8047-1205-0, 1986
  • BioLib podčeleď otakárci Papilioninae Latreille, 1802(чеськ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.