Костел святого Вінсента де Поля (Харків)

Костел святого Вікентія де Поля — костел Римо-католицької церкви в Харкові (Україна). Належить Харківсько-Запорізькій дієцезії. Церквою керує чернечий орден лазаристів.

Костел святого Вікентія де Поля
50°01′51″ пн. ш. 36°20′12″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Харків
Архітектор В. А. Зайденберг
Належність Римо-католицька церква
Єпархія Харківсько-Запорізька дієцезія
Адреса м. Харків, вул. Костьольна, 6А
Епонім Вінсент де Поль
Вебсайт svincent.org/uk/spilnoti/harkiv/
Костел святого Вінсента де Поля (Харків) (Україна)

Історія

У 1992 році приїжджають до Харкова запрошені настоятелем о. Юрієм Зімінським черниці Ордена сестер Милосердя св. Вікентія де Поля: с. Анеля і с. Богуслава. 26 грудня 1993 року група харківських римо-католіків на чолі з о. Юрієм Зімінським відправляється на Салтівку, щоб помолитися про створення там нового католицького приходу. Священик закопує в землю чудотворний медальйон Божої Матері, яка з'явилася в 1830 року у Парижі Катерині Лабуре. У серпні 1995 року приїжджають до Харкова двоє священиків з Ордена Отців місіонерів св. Вікентія де Поля: о. Яцек Дубіцкий, СМ, о. Ян Тшоп, СМ, а у вересні — о. Ярослав Яшшо, СМ.

З часом тут постали споруди парафіяльного будинку, соціальниого центра і храму св. Вікентія де Поля. Численну частину місцевих парафіян складає африканська спільнота, тому в Святій Месі переплітаються українська, російська, польська, англійська та французька мови. З 1995 року парафію обслуговують оо.-місіонери (згромадження Отців Місіонерів св. Вікентія де Поля), з 1996 року працюють сестри-шаритки (згромадження Сестер Милосердя св. Вікентія де Поля).

Діяльність храму

На цей час в приході діють:

  • міжнародна Асоціація милосердя АІС;
  • добродійна організація «Деполь-Харків», що надає допомогу і підтримку дітям вулиці, бездомним, дітям-сиротам з притулків і дитячих будинків, дітям з кризових сімей;
  • група продовженого дня «Оазис надії», під патронажем сестер милосердя і АІС;
  • хор ім. Св. Хоми Аквінського.

Літургії

Порядок проведення літургій:

День тижня Мова Час
Понеділок польська 07:30
Вівторок українська 18:00
Середа російська 18:00
Четвер російська 18:00
П'ятниця російська 18:00
Субота російська 08:30
французька 16:30
Неділя російська 09:00
українська 11:00
малаялам 12:30
англійська 14:00
англійська, російська 17:00 - взимку, 18:00 - влітку


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.