Котакачі (місто)

Котакачі (ісп. Cotacachi) — місто на півночі Еквадору, у провінції Імбабура. Населення — близько 20 000 осіб. Місто з найбільшою в країні щільністю корінного кечуа населення (понад 50 %).

Котакачі
Основні дані
0°18′ пн. ш. 78°16′ зх. д.
Країна  Еквадор
Адмінодиниця Імбабура
Столиця для Cotacachi Cantond (canton of Ecuador)
Висота НРМ 2418 м
Офіційна мова іспанська, Кічуа, Awa Pit (Імбабура)
Часовий пояс UTC−5 (Імбабура)
GeoNames 3658781
OSM 113982 ·R (Імбабура)
Міська влада
Мапа


 Котакачі у Вікісховищі
Озеро Куїкоча в кальдері біля Котакачі

Котакачі розташоване в долині між вулканами Імбабура та Котакачі (4,621 метрів та 4,935 метрів заввишки).

Міською головою є Ніна Пакарі, найвідоміша еквадорський політик кечуанського походження.

Географія

Місто розташоване за 8 км (5 миль) на північний захід від Отавало, приблизно в 5 кілометрах на захід від Панамериканського шосе. В 10 кілометрах від міста розташоване мальовниче озеро Куїкоча, що мовою кечуа означає «Озеро морської свинки». Озеро зберегло сакральну славу серед індіанців — щороку на свято сонцестояння вони проводять тут національні обряди очищення.

Через місто протікає дві річки, які оточують масиви тополь, евкаліптів та верб. В околицях також великі сосняки, яким ідеально пасує помірний клімат регіону Котакачі.

Історія

Місто створене 1544 як колоніальна фортеця в найбільш гомогенному кечуанському середовищі Еквадору. Більшість прикметної архітектури — з початку ХХ століття. Також католицький костел. Взагалі, архітектура Котакачі контрастна: у центрі барокові будинки і колоніального стилю, є трохи готики, ренесансу та португальський стиль, за межами міста переважають 4-поверхові сучасні будинки, є вкраплення іберо-рококо та платереско.

Сучасність

Демографія

Котакачі переважно індіанське місто, але через близькість до міст Ібарра та Кіто, а також до прибережної провінції Есмеральдас, населення надзвичайно строкате. Більшість метисів у місті походженням з Кіто, афроеквадорці — з провінції Есмеральдас. В останні роки місто стало популярним серед пенсіонерів-іноземців — їх тут більше 500-та.

Спеціалізація

Котакачі є містом живого ремісництва — славиться переважно шкіряними виробами, так що іноді його називають «Шкіряною столицею Еквадору». Тут понад 50 магазинів шкіряних виробів, вони вивозяться в усі куточки Еквадору.

Жителі Котакачі також добре відомі за їх Carne Colorada (філе свинини, приготоване у червоному Achiote-соусі), і Queso de Hoja (м'який сир, приготований у листку рослини).

Фієста

Найбільш відомим святом у місті є щорічне свято Сан-Хуан або Сонячний Фестиваль, яке відзначається у червні (це аналог українського Івана Купала). Свято супроводжує безліч церемоній, серед яких символічний «штурм міста» найбільш галасливий та яскравий. Цього ж дня поліція закриває очі на досить відверті конфлікти між різними групами місцевих індіанців, які влаштовують справжні бійки. Зараз муніципалітет намагається максимально формалізувати свято, запроваджуючи ретельно продумані сценарії.

Відзнаки

Котакачі є лауреатом ЮНЕСКО як місто, вільне від неграмотності. 2000 весь кантон Котакачі проголошений першим екологічним округом Південної Америки, переважно завдяки унікальній екозоні озера Куїкоча.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.