Крайсгауптманшафт Кам'янка-Струмилова

Крайсгауптманшафт Кам'янка-Струмилова, Кам'янко-Струмилівське повітове староство[3] (нім. Kreishauptmannschaft Kamionka-Strumilowa) адміністративно-територіальна одиниця дистрикту Галичина Генеральної губернії з центром у Кам'янці-Струмилівській. Існувала під час нацистської окупації України в 1941—1944 роках.

Kreishauptmannschaft Kamionka-Strumilowa
Кам'янко-Струмилівське повітове староство
Держава Німецька імперія
Окупаційна зона Генеральна губернія
Дистрикт Галичина
Дата утворення 15 вересня 1941
Центр Кам'янка-Струмилова
Уряд
 - Окружний староста Ребей фон Еренвізен
(нім. Rebey von Ehrenwiesen) →
Йоахім Нерінг
(нім. Joachim Nehring)[1]
Площа
 - Повна 2,780[2] км²
Населення (1943)
 - Усього 190,521
Джерело: territorial.de

Історія

Указами Гітлера від 17 і 22 липня 1941 року та розпорядженням Г. Франка від 1 серпня того ж року Східну Галичину було включено до складу Генеральної Губернії як її п'ятий дистрикт.[4] Імовірно, 11 серпня 1941 року[1] на території Кам'янко-Струмилівського, Радехівського та Сокальського повітів було утворено Кам'янко-Струмилівське повітове староство (нім. Kreishauptmannschaft und Gemeindeverband Kamionka-Strumilowa «окружне староство і об'єднання гмін Кам'янка-Струмилова»).[1] Ця одиниця набула остаточного оформлення після реорганізації окружних староств дистрикту 15 вересня 1941. Очолював її окружний староста — крайсгауптман.

1 липня 1943 створено Радехівський та Сокальський повітові комісаріати (нім. Landkommissariate Radziechów, Sokal).

Усі важливі пости на рівні округи, особливо в судах і поліції, належали німцям. Другорядні посади займали фольксдойчі та українці — фахівці у відповідній галузі. Українці також могли бути війтом або бургомістром.[5]

Станом на 1 січня 1944 Кам'янко-Струмилівське повітове староство складалося з 19 волостей (нім. Landgemeinde): Буськ (куди входило і місто, і однойменна сільська волость), Добротвір, Кам'янка-Струмилова-Північ (нім. Kamionka-Strumilowa Nord), Кам'янка-Струмилова-Південь (нім. Kamionka-Strumilowa Süd), Корчин, Лопатин, Милятин, Незнанів, Новий Витків, Пархач, Радехів (куди входило і місто, і однойменна сільська волость), Сокаль, Стенятин, Стоянів, Стрептів, Тартаків, Топорів, Холоїв, Щуровичі.[6]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.