Крістіан Лоаману

Крістіан Лоаману (англ.   Christian Loamanu, яп. クリスチャン・ロアマヌ народився 13 травня 1986 року в Татакамотонга) — японський регбіст тонганського походження, який виступав на позиціях вінга (крилового), центру (центрового) і фулбека (замикаючого).

Крістіан Лоаману
Особові дані
Дата народження 13 травня 1986(1986-05-13) (35 років)
  Татакамотонга, Тонга
Зріст 188 см
Вага 112 кг
Прізвисько Японський Лому
Позиція вінг (криловий), центр (центровий), фулбек (замикаючий)
Інформація про клуб
Поточний клуб без клубу
Професіональні клуби*
РокиКлубІгри (очки)
футбольная карьера

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Біографія

Родом з сім'ї регбістів: його дід Тевіта Сітанілей грав за збірну Тонга на позиції півзахисника сутички (скрам-хава), а брат Сітані виступав за національну збірну по регбіліг[1][2] . Крістіан покинув Тонга в віці 15 років, щоб вчитися в Японії: закінчив школу Сьоті Фукая і Сайтамський технологічний інститут. Кар'єру регбіста розпочав у клубі «Сайтама», де грав до 2008 року.

19 квітня 2005 року відбувся дебют Лоаману в національній збірній Японії в Монтевідео матчем проти Уругваю (поразка 24:18), причому на момент дебюту Крістіану було 18 років і 338 днів. Таким чином, Лоаману став наймолодшим дебютантом збірної Японії на той момент, поки цей рекорд не побив Йосікадзу Фудзіта[3][4] . 8 травня відбувся другий матч в його кар'єрі за збірну проти Гонконгу, а через кілька днів він був дискваліфікований Японським союзом регбістів на один рік в плані заборони ігор за збірну: з'ясувалося, що Лоаману побився з японською жінкою-рестлером Мікою Акіно в одному з нічних клубів токійського району Роппонгі[5][6].

Повернення Лоаману в збірну відбулося в 2007 році, коли він заніс три спроби в грі проти Південної Кореї і відправився в складі збірної на чемпіонат світу . На світовій першості він зіграв три матчі, але очок не набрав, а його команда програла три зустрічі і звела одну внічию. У 2008 році він перейшов в клуб «Тосіба Брейв Лупус» і виграв Топ-Лігу сезону 2008/2009. Однак незабаром пролунав другий скандал: 12 cічня 2009 року Лоаману після гри Топ-Ліги здав позитивний тест на марихуану, внаслідок чого був позбавлений права грати у фіналі Топ-Ліги[7]. У лютому Лоаману рішенням Японського союзу регбістів був дискваліфікований довічно, втративши право грати і за збірну Японії, і в чемпіонаті Японії, а його клуб був відсторонений від Всеяпонського чемпіонату з регбі[6][8][9][10].

Дискваліфікований Лоаману поїхав грати до Європи, перейшовши в сезоні 2009/2010 в «Тулон», де він провів три сезони[11] . У 2011 році тренер збірної Японії Джон Кіруен звернувся до Японського союзу регбістів скасувати дискваліфікацію Лоаману, проте в проханні було відмовлено, оскільки Лоаману «не вартий був представляти Японію»[12][13] . У 2012 році Лоаману перейшов в «Беннетон Тревізо» з чемпіонату Італії після того, як його рішення підтримав його колишній тренер Джон Кіруен[1] .

У травні 2014 року Лоаману перейшов в англійський клуб «Лестер Тайгерс» і був заявлений на чемпіонат Англії сезону 2014/2015[14] . У листопаді того ж року Японський союз регбістів зняв довічну дискваліфікацію з гравця[15] , і хоча той висловив своє бажання знову грати за японську збірну[16] , більше він матчів не проводив.

22 червня 2016 року Лоаману уклав контракт з французьким клубом «Прованс» на сезон 2016/2017 в дивізіоні Про Д2[17] .

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.