Кувандицький район

Кувандицький район — адміністративно-територіальна одиниця і муніципальний район Оренбурзької області Російської Федерації. З 1 травня 2015 року муніципальне утворення Кувандицький район перетворено в Кувандицький міський округ.

Кувандицький район
Кувандикский район
Герб Кувандицького району Прапор Кувандицького району
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Оренбурзька область
Утворений: в 1966 році
Населення: ↘42 703 чоловік
Площа: 6000 км²
Густота населення: 7,12 осіб/км²
Населені пункти, округи та поселення
Адміністративний центр: місто Кувандик
Влада
Вебсторінка: http://www.ku.orb.ru/
Голова місцевої думи: Петрушин Анатолий Николаевич

Адміністративний центр — місто Кувандик. Всередині району знаходиться місто обласного підпорядкування Мєдногорськ, яке адміністративно до нього не відноситься.

Історія

У 1734 році починає свою діяльність Оренбурзька комісія на чолі з І. К. Кириловим. На меті експедиції було заснування фортець і створення прикордонної лінії для того, щоб встановити контроль над південно-східним кордоном Росії. У 1742 році майбутній перший оренбурзький губернатор І. І. Неплюєв, проїжджаючи з Самари в Оренбург, в той час знаходився на місці нинішнього Орська, заснував перше російське поселення на території Кувандицького району — Іллінську фортецю.

Заселення Кувандика тісно пов'язане з будівництвом залізниці Оренбург — Орськ — Троїцьк. У 1912 році купці Сігов, Башкиров і Хусаїнов на свої кошти почали будівництво цієї залізниці з боку Оренбургу. У Покровці оселився підрядник, слідом за ним потягнулися сюди безземельні селяни з Пензенської, Тамбовської і Самарської губерній. Вони вручну насипали земляне полотно, прорубали виїмки, будували мости, станційні споруди, пробивали тунель (біля сучасного міста Мєдногорська). У 1915 році була побудована залізнична станція, якій по річці Кувандичці (її башкирське найменування — Киуандик) дали назву «Кувандик». Згодом так стали називати і пристанційне селище, і село Покровка, яке злилося з ним.

Див. також

Примітки

    Ресурси Інтернету

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.