Купко Григорій Володимирович

Григорій Володимирович Купко (7 травня 1921  ?) — український радянський спортсмен та тренер з кульової стрільби. Заслужений майстер спорту СРСР (1952). Заслужений тренер УРСР (1982).

Григорій Купко
Григорій Володимирович Купко
Загальна інформація
Громадянство  СРСР
Місце проживання Київ
Народження 7 травня 1921(1921-05-07) (100 років)
Київ
Спорт
Країна  СРСР
Вид спорту Стрілецький спорт
Дисципліна Кульова стрільба
Спортивне звання
Заслужений майстер спорту СРСР
Клуб «СКА» (Київ)
Нац. збірна  СРСР
Тренери Г.Онисимов
Участь і здобутки
Нагороди
Спортивні медалі
Представник  СРСР
Чемпіонат світу
Золото Каракас 1954 Гвинтівка з трьох позицій, 50 м (команда)
Золото Каракас 1954 Гвинтівка з коліна, 50 м (команда)
Бронза Каракас 1954 Гвинтівка лежачи, 50 м (команда)

Біографія

Народився 7 травня 1921 року в Києві. Дитинство провів у Прилуках, де захопився спортивною гімнастикою, якою займався до початку німецько-радянської війни.

З 1938 року навчався в Московському інституті інженерів залізничного транспорту, але і його не встиг закінчити через війну.

Чемпіон всесоюзної першості спортивного товариства «Локомотив» зі спортивної гімнастики у 1941 році.

На початковому етапі війни був задіяний на будівництвах загороджувальних укріплень в Смоленській області. У 1942 році був направлений в піхотне училище, після закінчення якого став командиром взводу. Ставши курсантом, добре засвоїв прийоми стрільби і вже після закінчення війни зайнявся кульовою стрільбою як спортивною дисципліною.

Став дворазовим чемпіоном і бронзовим призером чемпіонату світу зі стрільби 1954 року, багаторазовим переможцем і рекордсменом першостей СРСР з кульової стрільби. Купко був членом і капітаном збірної команди СРСР з кульової стрільби в 1950-х роках. Тренувався у Г. Онисимова, виступав за київський СКА, де після закінчення спортивної кар'єри став тренером і працював куратором зі стрільби (1962—1972 роки).

На тренерській посаді підготував численний ряд спортсменів, серед яких щонайменше двоє Заслужених майстри спорту СРСР: В. Романенка та Ф. Пузиря.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.