Куплетна форма

Куплетна музична форма (англ. Verse-chorus form, також називають «куплет-приспів») — є найпоширенішою в популярній музиці, а також домінуючою у рок-музиці, починаючи з 1960-х. Розрізняють куплетну форму з приспівами та без приспівів. В залежності від музичного матеріалу куплету та приспіву, розрізняють контрастну та просту куплетні форми з приспівами.

Контрастна куплетна форма з приспівами

У контрастній куплетній формі за приспівами (англ. Contrasting verse-chorus form) Куплети та приспів мають різний музичний матеріал. Приспів контрастує куплетові мелодійно, ритмічно та гармонічно, а також вищим ступенем динаміки й активності, часто супроводжується більшою кількістю інструментів.

Прикладами такої форми можуть бути:

Проста куплетна форма з приспівами

Проста куплетна форма з приспівами (англ. simple verse-chorus form) відрізняється тим, що куплети та приспів мають однаковий музичний матеріал, як наприклад 12-тактовий блюзовий період, в той час, як слова утворюють різні куплети та повторюваний приспів. .

Прикладами такої форми можуть бути:

Куплетна форма без приспівів

Пісні написані в куплетній формі без приспівів (англ. simple verse form) містять лише повторювані куплети, та не містять приспівів.

  • «Evil Ways», Santana (1969)
  • 12-тактові та інші блюзові форми, що не містять приспівів, як наприклад «Heartbreak Hotel», «Hound Dog», та «Lucille»

з контрастною середньою частиною:

Джерела

  • Covach, John. «Form in Rock Music: A Primer», in Stein, Deborah (2005). Engaging Music: Essays in Music Analysis. New York: Oxford University Press. ISBN 0-19-517010-5.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.