Куп'янський краєзнавчий музей

Ку́п'янський краєзна́вчий музе́й — міський краєзнавчий музей у м. Куп'янськ Харківської області. Музей підпорядкований управлінню культури, молоді та спорту Куп'янської міської ради Харківської області.

Куп'янський краєзнавчий музей
49°42′51″ пн. ш. 37°36′40″ сх. д.
Тип музей
Розташування  Україна:
Куп'янськ
(Харківська область)
Адреса вул. 1 Травня, 21, (05742) 5-51-49
Засновано 24 грудня 1972
Фонд біля 7тис.
Відвідувачі біля 30тис.
Директор Осадча Ірина Анатоліївна
Сайт Куп'янський краєзнавчий музей

Загальні дані

Куп'янський краєзнавчий музей проводить роботу організаційну, науково-дослідну, фондову, експозиційну, просвітницьку, методичну роботу, наукове комплектування фондів.

Куп'янський краєзнавчий музей розташований у центрі міста у будівлі, яка входила в комплекс споруд зруйнованого у радянський період Покровського собору (кін. 19 ст.), яка є архітектурною та історичною пам'яткою 2-ї половини ХІХ ст. за адресою:

вул. 1 Травня, 21, м. Куп'янськ, (Харківська область, Україна)

З 8.00 до 17.00, перерва з 12.00 до 12.45, вихідний: неділя.

Історія музею

Куп'янський краєзнавчий музей було відкрито 24 грудня 1972 року. Робота з його створення почалася в кінці 1960-х років.

Збирали матеріали такі люди: А. С. Коваль (надалі він був вибраний головою Ради музею), Ф. В. Кононенко (надалі обіймав посаду директора музею), художники-куп'янчани: Б. Г. Шпиталенко, В. М. Чаленко. Велику роботу з формування фондів музею, участь в обладнанні музею провели: І. В. Яковина, В. В. Друшляк та інші, як-от О. К. Чорногуз, Г. І. Голенищев.

У 1988 році була проведена реконструкція експозиції музею, до здійснення якої було залучено наукових співробітників і художників харківських музеїв і художніх майстерень.

Із перших днів свого існування Куп'янський музей працював на загальних засадах. У 1991 році музею було присвоєно статус державного. У 2014 та 2015 роках проведено реконструкцію практично всіх залів музею.

Фонди та експозиція

У музеї є 4 постійні, 1 змінна та 2 тематичні виставки. У музеї зберігаються історичні документи та рідкісні фотокартки, виставлені археологічні, етнографічні, нумізматичні зібрання, які відоб­ражають історію Куп'янщини. Серед унікальних експонатів — фотокартка М. Кропивницького з куп'янськими акторами, поштові листівки з краєвидами Куп'янська (1911), комплекти місцевої газети «Голос народу» (1917–18).

Відкрито нові експозиції:

  • «Зала бойової слави»,
  • «Куп'янськ і знаменитості»,
  • «Утворення Куп'янська».

На сьогодні готується виставкова зала, присвячена історії розвитку підприємств міста.

Музей проводить пішохідні та автобусні екскурсії історичними місцями міста та району, музейні тематичні заняття, наприклад, «Археологія краю», «Розвиток грошей в Україні», «Розвиток праски»; науково-практичні конференції, круглі столи, виставки місцевих художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, до пам'ятних дат.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.