Курадісільд

Курадісільд
Курадісільд
58°22′44″ пн. ш. 26°42′57″ сх. д.
Країна  Естонія
Розташування Тарту
Матеріал бетон
Відкрито 1913
Охоронний статус Архітектурна пам'ятка[1]
Ідентифікатори і посилання
Structurae 20013951

Курадісільд
Курадісільд (Естонія)
 Курадісільд у Вікісховищі

Курадісільд (ест. Kuradisild «Диявольський міст», також ест. Aleksandri sild, нім. Alexander-Brücke «Олександрівський міст») — темний бетонний міст, розташований на пагорбі Тооме в місті Тарту, Естонія, збудований з нагоди 300-ї річниці династії Романових у 1913 році.

Курадісільд є одним з небагатьох існуючих бетонних мостів, збудованих на початку XX століття. Це один з символів пам'яток Тарту, разом з Інглісільдом («Ангельським мостом»), розташованим з другої сторони пагорбу Тооме. Елегантний міст підтримується двома арками. Масивний парапет прикрашений декоративними панелями.

«Диявольський міст» вночі

Перший міст, який розташовувався на місці сучасного Курадісільда, був збудований у 1809 році. Неоготичний дерев'яний міст був заснований за ескізами архітектора Тартуського університету Вільгельма Краузе. Цей міст пізніше був замінений однопрогоновим дерев'яним мостом за ескізами Кьонінгсманна та збудований у 1842—1844 рр. Нинішній однопрогоновий бетонний міст збудовано з нагоди 300-ї річниці династії Романових за ескізами архітектора з Тарту — Арведа Айхгорна. Зі сторони пагорба Тооме міст декорований номерами 1613 та 1913, на честь ювілею; зі сторони долини Тооме міст має бронзовий рельєф Олександра І (автор — Констанц фон Веттер-Розенталь) та викарбувані слова «Alexandro Primo»[2].

Міст є охоронюваним об'єктом спадщини.

Походження назви

Точне походження назви «Диявольського моста» невідоме. Назва може походити від темного кольору моста, який перебуває у різкому контрасті з навколишніми об'єктами, але він світліший за «Ангельський міст». Припускається також, що назва може походити від назви наглядача будівництва моста, професора медицини та хірурга Вернера Зоеге фон Мантеффеля («Teufel» — з німецької перекладається як «Диявол»).

Примітки

  1. Національний реєстр пам'яток культури Естонії
  2. Kuradisild in the Estonian National Registry of Cultural Monuments
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.