Кускусовиді

Кускусовиді (Phalangeriformes) — підряд ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), котрий містить дві надродини, які поділяються на 6 сучасних родин і дві родини вимерлих істот. Число сучасних родів — 20, видів — 63[1]. Батьківщиною кускусовидих є Австралія, Нова Гвінея та Сулавесі. Вид кузу лисячий введений у Нову Зеландію.

?
Кускусовиді (Phalangeriformes)
Час існування: Олігоцен — теперішній час

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кускусоподібні (Diprotodontia)
Підряд: Кускусовиді (Phalangeriformes)
(Szalay, Archer 1982)

Phalangeroidea
Petauroidea

Посилання
Вікісховище: Phalangeriformes
Віківиди: Phalangeriformes
EOL: 2844631
ITIS: 709306
Fossilworks: 234013

Опис

Це чотириногі сумчасті з довгими хвостами. Найменший вид, Cercartetus lepidus з довжиною голови й тіла 70 мм і вагою 10 г. Найбільші види з роду Ailurops з вагою, яка може перевищувати 7 кг. Ведуть, як правило, нічний спосіб життя і, щонайменше, частково деревний. Одні види живуть у густо вкритих зеленню середовищах, деякі пристосувалися до міських умов. Раціон варіюється від загального травоїдного до всеїдного (кузу лисячий) і до спеціалізованого: евкаліптоїдні (Petauroides volans), комахоїдні (бураміс малий) і нектароїдні (Tarsipedidae).

Систематика

Підряд Кускусовиді (Phalangeriformes)

Джерела

  1. За: «Види ссавців світу» (2005).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.