Сулавесі

Сулаве́сі, раніше відомий як Целебес (індонез. Sulawesi) — один з найбільших островів Малайського архіпелагу в складі Великих Зондських островів; територія Індонезії. Площа 174 600 км² (11-те місце у світі), населення понад 18 мільйонів чоловік (2014), густота населення 105,7 осіб/км². Розташований на схід від острова Борнео, на захід від Молуккських островів, на південь від острова Мінданао та архіпелага Сулу.

Сулавесі
індонез. Sulawesi

Карта
Остріві Сулавесі на мапі Індонезії
Остріві Сулавесі на мапі Індонезії
Географія
2°08′ пд. ш. 120°17′ сх. д.
Континент Азія
Місцерозташування Малайський архіпелаг
Акваторія Тихий океан, Банда, Море Сулавесі, Молуккське море, Макасарська протока
Група островів Великі Зондські острови
Площа 174 600  км² 
Найвища точка г. Рантемаріо, 3478 м
Країна
 Індонезія
Адм. одиниця Індонезія
Населення 18 455 058 осіб (2014)
Сулавесі
Сулавесі (Індонезія)

 Сулавесі у Вікісховищі

Географія

Вид з моря на вулкан Тангкоко

Острів має порізані контури (4 довгих півострови розходяться від центру: Південний, Східний, Південно-Східний та Мінахаса). Між Східним півостровом і півостровом Мінахаса лежить затока Томіні, між Південним і Південно-Східним півостровами — затока Боне.

Гористий, найвищі гори Рантемаріо (3478 м) та Рантекомбола (3455 м), на півострові Мінахаса — діючі вулкани Клабат і Сопутан. Вологі тропічні ліси складного складу, на півдні — високотравові савани. Найбільші озера: Посо, Товуті, Матано, Темпе. Найбільші річки: Пагуяман (на півночі), Ларіанг (на заході), Матаромбеа (на сході). На півострові Мінахаса національний парк Ботані-Нані-Вартабоне і декілька заповідників, на південному сході — національний парк Рава-Лопа-Ватумохаї.

Родовища залізних і нікелевих руд, що відносяться до Індонезійсько-Філіппінської нікеленосної провінції. Вирощування кокосових пальм, рису, батату, кави, прянощів. Основні порти: Макасар, Манадо. Найбільші міста: Макасар (Уджунгпанданг), Манадо, Палу, Горонтало.

Примітки

    Див. також

    Література

    • Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1989. стор. 457(рос.)
    • «Зарубежная Азия. Юго-Восточная Азия» (серия «Страны и народы» в 20 томах), Москва, «Мысль», 1979, стр. 187—248 (рос.)
    • Большой атлас мира, издание четвёртое, The Reader's Digest World Atlas, 2007, ISBN 978-5-89355-169-3, стр. 99 (рос.)
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.