Куссуль Наталія Миколаївна

Наталія Миколаївна Куссуль
Народилася 10 листопада 1965(1965-11-10) (56 років)
Воркута, Комі АРСР, РРФСР, СРСР
Країна  РРФСР Україна
Діяльність науковиця
Alma mater механіко-математичний факультет Київського національного університету
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Інститут космічних досліджень НАН України та НКА України і НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Ступінь доктор технічних наук

Куссуль Наталія Миколаївна (10 листопада 1965, м. Воркута, Росія) — фахівець з обчислювального інтелекту та інформаційних технологій супутникового моніторингу. Доктор технічних наук, професор кафедри інформаційної безпеки.

Освіта

У 1987 закінчила Київський Національний Університет імені Т. Г. Шевченка (механіко-математичний факультет), отримавши диплом з відзнакою за спеціальністю «Математика». Присвоєна кваліфікація «Математик. Викладач».

По закінченні аспірантури без відриву від виробництва в Інституті кібернетики НАН України імені В. М. Глушкова в 1991 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Системний аналіз і автоматичне керування». Науковий керівник — доктор технічних наук, професор Бакан Геннадій Михайлович.

В 2001 році по закінченні докторантури Інституту космічних досліджень НАН і НКА України захистила докторську дисертацію за спеціальністю «Системи і процеси керування».

Професійна діяльність

З 1987 по 1996 працювала в Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України на посадах інженера-програміста, молодшого наукового співробітника, наукового співробітника, старшого наукового співробітника.

З моменту створення у 1996 році Інституту космічних досліджень НАН і НКА України (ІКД НАНУ-НКАУ) працює в цьому Інституті на посадах старшого наукового співробітника, завідувача відділу інформаційних технологій та систем, заступника директора з наукової роботи.

З 1996 року викладає комп'ютерні дисципліни на кафедрі Інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту Національного технічного університету України «КПІ». В 2001 році отримала вчене звання доцента цієї кафедри, а в 2006 році — звання професора.

З 2005 року представляє Україну в робочій групі WGISS (The Working Group on Information Systems and Services) міжнародного комітету з супутникових спостережень CEOS (Committee on Earth Observing Satellites).

Наукові інтереси

Обчислювальний інтелект, методи машинного навчання, інформаційні технології супутникового моніторингу, аналіз ризиків, геопросторовий аналіз.

Досягнення

  • Науковий керівник міжнародних проектів за підтримки CRDF, INTAS, STCU, World Bank.
  • Ініціатор створення та керівник регіонального центру підтримки програми UN-SPIDER в Україні.
  • Координатор Українського центру геопросторових даних (UGDC — Ukrainian Geospatial Data Center) світової системи даних WDS.
  • Підготувала 5 кандидатів наук, керує науковими дослідженнями докторантів, аспірантів та магістрів.

Наукові праці

Автор близько 200 наукових праць, серед них монографії у видавництві «Наукова думка», видавництві Springer та 2 навчальних посібника.

Джерело

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.