Кьоругі
Кьоругі (Kyorugi) або керугі — назва двобою у корейських бойових мистецтвах, термін, що позначає всі різновиди бою на татамі (тренувальний, змагальний, атестаційний). Змагання з кьоругі входять до програми Олімпійських ігор, Дефлімпійських та Паралімпійських ігор.
Види кьоругі
Умовний спаринг
Умовний спаринг допомагає спортсмену навчитись контролювати дистанцію, відчувати мету ударів, розраховувати час та точність. Є три види умовного спарингу: "Sebon-Kyorugi" (трьох-кроковий спаринг), "Tubon-Kyorugi" (двокроковий спаринг) і "Hanbon-Kyorugi" (однокроковий спаринг). Умовний спаринг використовує базову техніку тхеквондо та рухи з пхумсе. Змагання з умовного спарингу не проводяться, однак його потрібно демонструвати на іспитах для отримання кольорових пасків.
Вільний спаринг
Вільний спаринг проводиться в екіпіровці. Найбільш важливі фактори у вільному спарингу — швидкість, сила, пошук умов для ефективної атаки, розсудливість, мужність, стратегія, психологічні основи та технічні прийоми.
Основні правила
Олімпійське тхеквондо
За удар в корпус ногою дають 2 бали, з розвороту — 4 бали; в голову — 3 бали, в голову з розвороту — 5 балів. Удар рукою в корпус оцінюється у 1 бал. За умови рівного рахунку після 3-го раунду проводиться 4-й раунд допоки один зі спортсменів не набере два бали. Якщо після 4-го раунду рахунок залишається рівним, переможця визначає електронна система або судді (за рядом критеріїв).
Дефтхеквондо
Замість звукових сигналів використовуються візуальні (жести), рефері може торкатись спортсменів. В іншому правила не відрізняються від олімпійського тхеквондо.
За удар в корпус дають 2 бали, в голову — 3 бали, за удар з розвороту додають 2 бали. [1]
Паратхеквондо
Заборонені удари ногами в голову та відрізняється система оцінки ударів. За удар в корпус дають 1 бал, за удар з розвороту додають 2 бали. [2]
Захист спортсмена
Щоб гарантувати безпеку учасників, для спортсменів було розроблене екіпірування, яке оберігає голову, середню частину тіла, передпліччя, гомілку та пах[3]. Для справедливого суддівства застосовуються електронні жилети, які дозволяють проводити автоматизований підрахунок балів та визначати переможця. Використовуються електронні системи розробки Daedo та KPNP (Adidas).
Примітки
- Deaf Kyorugi. Тхеквондо (uk-ua). Процитовано 31 жовтня 2020.
- Para Kyorugi. Тхеквондо (uk-ua). Процитовано 31 жовтня 2020.
- Экипировка для TKD WT. Глобальная Федерация Таеквон-До Украины (ru-ru). Процитовано 31 жовтня 2020.