Кіль (сузір'я)

Кіль (лат. Carina) сузір'я Південної півкулі неба. Містить 206 зір, видимих неозброєним оком. З території України не спостерігається.

Кіль
Кіль
Латинська назва Carina
Род. відмінок Carinae
Скорочення Car
Пряме піднесення 9год хв
межі від 6год 00хв до 11год 15хв
Схилення -60° '
межі від -75° ' до -50° 45'
Площа 494 кв.град.(34)
Зорі 6 яскравіше 3m
67 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Канопус -0,62m
Метеорні потоки Альфа-Карініди, Ета-Карініди
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +15° i 90°
Ввечері найкраще спостерігати протягом жовтня
Існує з 1752, запропоноване Лакайлем

Кіль був частиною старого сузір'я Корабель Арго, яке в 1752 за ініціативою Лакайля було поділене на три Вітрила, Кіль і Корма.

До його складу входить зокрема Канопус — друга найяскравіша зоря нічного неба, і супермасивна зірка Ета Кіля, яка оточена видимою для ока туманністю NGC 3372 Замковий отвір.

Оскільки через сузір'я Кіля проходить Чумацький Шлях, воно містить також багато розсіяних скупчень, серед яких NGC 2516 та IC 2602, відоме також як Південні Плеяди.

Туманність Гомункулус планетарна туманність у складі NGC 3372, утворена потужним викидом речовини зорі Ета Кіля у 1842 році.

NGC 2808 кульове скупчення видиме неозброєним оком.

Джерела

Див. також

Список зірок сузір'я Кіля

Посилання

WIKISKY: Кіль


88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.