Лавандовий парк Порадів

Лавандовий парк Порáдів, або Порáдів Парк – приватний ландшафтний парк, розташований на північ від села Порадівка Фастівського району Київської області. В парку представлені десятки сортів вузьколистої лаванди (Lavandula angustifolia) та лавандіну, налічується більше 35 000 рослин. Територія парку становить близько 4 га. Парк відкритий для відвідувань щороку на протязі чотирьох тижнів в період квітіння лаванди (червень-липень).

Лавандовий парк Порадів
Тип ландшафтний парк
Статус приватний
Відкрито 30 червня 2021 р.
Площа 4 га
Розташування село Порадівка Фастівського району Київської області

Історія

Перше експериментальне лавандове поле було засаджено в селі Порадівка місцевою підприємницею Юлією Блях в 2015 році. З 2017 року експериментальна посадка перетворилась на популярну локацію для фотографування під назвою «Лавандовий Гай» [1] [2]. В 2018 році на схилах річки Берберихи на північ від села був закладений новий лавандовий парк. Концепцію парку розробляла студія ландшафтної архітектури Kotsiuba [3]. Новий парк вперше відкрився для відвідувачів 30 червня 2021 року [4] [5] [6] [7].

Назва

«Порадів» – це історична назва села Порадівка, біля якого розташований парк. Село було засноване на початку XIX сторіччя поміщиком Юзефом Руліковським, який назвав його на честь родового гнізда шляхетного роду Руліковських – Wielki Poradow в Польщі [8].

Флора

В парку представлені різноманітні сорти лаванди вузьколистої та лавандіну: Ізіда, Munstead, Hidcote, та інші. Станом на 2021 рік парк налічував близько 35 000 рослин [9].

Об’єкти парку

Пішохідний міст

За задумом, парк – це локація, що дарує нові враження та емоції від споглядання, відпочинку та взаємодії з природою. При проектуванні була максимально збережена природність місця. Лавандові насадження вписані в існуючий рельєф, виконані концентричними рядками південним та південно-східним схилами яру. У верхній точці парку зведений оглядовий майданчик. Нижня (південна) частина парку межує зі ставком на річці Бербериха. Вхід на територію парку – пішохідним мостом з лівого берегу річки.

Інфраструктура

Біля парку облаштований паркувальний майданчик на 60 автівок. Прохід від парковки до парку – пішохідною еко-стежкою схилами по берегу ставка (600 м). Під час сезону на території парку облаштоване кафе з вуличною їжею, крамничка з лавандовою продукцією власного виробництва. Для відвідувачів передбачені перголи для захисту від сонця, переодягальня, безкоштовні туалети, безкоштовний WiFi. Технічна вода для потреб парку видобувається за допомогою сонячних батарей.

Відвідування

Парк відкритий для відвідувань щороку на протязі чотирьох тижнів в період квітіння лаванди (червень-липень). Години роботи парку – з 5:00 до 21:00. Вхід на територію парку платний.

Продукція

На території парку можна купити крафтову лавандову продукцію власного виробництва – ефірну олію, мило, тощо. В період сезону на продаж пропонуються свіжі букети з лаванди. Поза сезоном продукцію можна також замовити онлайн.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.