Ламбік

Ламбік (нід. Lambiek або Lambic) — вид бельгійського пива. Готується методом мимовільного бродіння в бочках, які використовувалися раніше для витримки вин. Для приготування ламбіка використовується ячмінний солод і непророщені зерна пшениці. Хміль, що використовується для виробництва ламбіка, повинен вилежатися не менше трьох років для зменшення аромату і гіркоти, небажаних для ламбіка. Після варива сусло перекачується у винні бочки. Бродіння відбувається за рахунок мікроорганізмів, що знаходяться на стінках бочок і в повітрі, в основному диких дріжджів. Основне бродіння триває тиждень. Потім пиво витримується протягом декількох років.

Бочки з ламбіком
Витриманий кілька років висушений хміль

Як правило, ламбік, що продається, є сумішшю різних його сортів. Зазвичай молодші сорти змішуються з більш витриманими для отримання бажаного смаку. Пиво Mort Subite Gueuze Lambic часто продається в пляшках 0,33 л з корком із коркового дерева (які можна здати). Виробляються також малинове і вишневе (Kriek) пиво. Міцність пива 4-4,5 %. За словами деяких бельгійців, пиво якийсь час стоїть у відкритих бочках і над ними плетуть павутину особливі павуки. Павуки час від часу падають в бочки і надають йому неповторного смаку. За їх словами, цей секрет і не дозволяє виготовити це пиво далеко від Бельгії.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.