Легенда (видавництво)

«Леге́нда» київське видавництво сучасної української прози, яке створює художньо цікаві, суспільно резонансні, літературно значимі книжки про українців, книжки українських авторів, які творять Легенду про нас і наш світ.

Гасло видавництва — «Легенда твориться нині».

Головний редактор Юрій Бедрик.

Інформація

Засноване 7 липня 2017 року командою дитячого видавництва «Фонтан казок»[1].

Видавництво співпрацює лише з українськими авторами, таким чином розвиваючи і підтримуючи сучасну українську літературу.

Серед авторів «Легенди» Степан Процюк, Леся Демська, Олег Рибалка, Тетяна Стрижевська, Роксолана Сьома, Дмитро Білий.

Видавнича концепція

Проза – основа літератури. Вона прописує час і людину в ньому: як людина нині мислить, чим живе, що її хвилює, до чого вона прагне, про що мріє. Саме в прозі закладаються й розвиваються світоглядні ідеї, саме через прозу вони доходять до мисливих особистостей – читачів, покликаних сприйняти їх і адаптувати в життя, трансформувати або ж відкинути.

По-справжньому сучасна проза має розповідати про нас те, чого ми самі про себе не знаємо, або ледь здогадуємося, або воліємо замовчати.

Мало того: по-справжньому сучасна проза має пропонувати відповіді на життєво важливі питання: чому ми є такі, якими є; як і чому ми стали саме такими, а не інакшими; куди ми рухаємося і навіщо; якими воліємо стати відтак.

Сучасна українська проза свої ключові завдання поки що виконує далеко не повною мірою. В останні роки у нас активно розвиваються легкі жанри, спрямовані на задоволення миттєвих потреб не надто вибагливого читача. Без сумніву, такі тексти потрібні, їхню роль не варто применшувати — але сучасне українське суспільство, яке динамічно розвивається, вже не може задовольнятися лише ними.

Сучасним українцям потрібні цікаві, яскраві, хвацькі, добре прописані, «м'язисті» тексти, в яких притомно осмислювалося б наше минуле й сучасне і проектувалися б моделі майбутнього. Тексти, які генерують ідеї, ставлять питання і пропонують на них актуальні відповіді. Тексти, які творять легенду про нас — ту, за якою нас упізнаватимуть майбутні покоління. І це мусять бути передовсім українські тексти — цю інтелектуальну й духовну потребу годі виповнити самими лише перекладами.

Саме тому команда, яка в українській дитячій літературі зреалізувала «Фонтан казок», в українській дорослій літературі створила «Легенду» — видавництво сучасної української прози, покликане творити книжки для сучасних мислячих і креативних українців, які прагнуть не загубитися в динамічному світі, а скористатися цією динамічністю, щоб задавати нові тренди й генерувати нові ідеї, базовані на глибинному розумінні людської природи.

Книжкові серії

Мислива серія

Ефектна серія

  • Леся Демська. Літо психіатра. – К.: Легенда, 2018. – 176 с.
  • Роксолана Сьома. Світи суміжні. - К.: Легенда, 2018. - 216 с.
  • Дмитро Білий. Кабінет доктора Калігуси. - К.: Легенда, 2018. - 352 с.

Барвиста серія

  • Тетяна Стрижевська. Де ESC з моїх халеп? – К.: Легенда, 2018. – 256 с.

Поза серіями

  • Антологія українських письменників Донбасу "Порода". Упорядкування Веніаміна Білявського і Микити Григорова. Передмова Івана Дзюби. – К.: Легенда, 2017. – 384 с.

Відзнаки та нагороди

  • Антологія українських письменників Донбасу "Порода" стала лауреатом конкурсу "Найкраща книга Запорізької книжкової толоки-2017" у номінації "Українська художня література" і отримала відзнаку Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки[2]
  • Роман-триптих Олега Рибалки "Гра в життя" завоював відзнаку конкурсу "Глиняний кіт"-2017 "за найкращу книжку року в жанрі фентезі"[3]
  • Роман Степана Процюка "Травам не можна помирати" став переможцем конкурсу "Найкраща книжка Прикарпаття-2017" у номінації "Проза"[4] і увійшов у ТОП-10 найкращих українських художніх книжок за версією книгоблогерів[5]
  • Відзнака "Дебют видавництва" від простору української дитячої книги "БараБука" за повість Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?"[6]
  • Роман Роксолани Сьоми "Світи суміжні" увійшов у ТОП-10 найкращих художніх книжок українських авторів за версією книгоблогерів[7]

Рецензії

Примітки

  1. "Фонтан казок" створює "Легенду" | Читай.ua. chytay-ua.com. Процитовано 9 серпня 2018.
  2. Найкращі книжки Запорізької толоки 2017 - Блог Yakaboo.ua. Блог Yakaboo.ua (uk-UA). 30 жовтня 2017. Процитовано 9 серпня 2018.
  3. Премія «Глиняний кіт-2018» оголосила список лауреатів. Читомо (укр.). 12 квітня 2018. Процитовано 9 серпня 2018.
  4. У Франківську обрали переможців «Найкращої книжки Прикарпаття» - "Репортер". "Репортер" (uk-UA). 30 січня 2018. Процитовано 22 серпня 2018.
  5. Книжкові рейтинги 2017: підсумки голосування книгоблогерів - Блог Yakaboo.ua. Блог Yakaboo.ua (uk-UA). 27 грудня 2017. Процитовано 27 серпня 2018.
  6. «Топ БараБуки»: переможці 2018 року. Простір української дитячої книги (uk-UA). Процитовано 17 грудня 2018.
  7. Найкращі книжки 2018 року за версією книгоблогерів. Блог Yakaboo.ua (укр.). 27 грудня 2018. Процитовано 28 грудня 2018.

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.