Леопольдов

Леопольдов (угор. Lipótvár, нім. Leopoldstadt) місто, громада в окрузі Глоговец, Трнавський край, західна Словаччина.

містечко
громада Словаччини
Леопольдов
словац. Leopoldov  [?]

±к:нп, засновані 1664 ±к:нп, засновані 1664

герб

залізнична станція
Основні дані
48°26′47″ пн. ш. 17°46′05″ сх. д.
Країна  Словаччина
Край Трнавський
Округ Глоговец  SPARQL 

Перша згадка 1664
Засновано 1664

Сусіди за кадастром 
Глоговец
Географічна зона Дунайська низина[2] (низина, geomorphological region, Рівнина)
Водойма Ваг (річка)
Висота над р.м. 143 м[2]
Площа 5,652 км²
Населення 4161 осіб (31 грудня 2017)[3]
Міста-побратими Фертьосентміклош, Курімd
Телефонний код +421-033
Автомоб. ном. HC
Поштовий індекс 920 41
Місцева влада
Вебсторінка leopoldov.sk
Приматор[4] Мілан Ґаворнік
Ідентифікатори і посилання
код LAU (NUTS) SK507253[5]
GeoNames 3059111
Транспорт, відстані
Автошляхи 513, 1318, 1319
Станція Леопольдов
До крайового центру
До Братислави
  фізична 59 км
Карта

Джерела:

  •  Леопольдов у Вікісховищі

    Леопольдов знаходиться в нижньому Поважжі, у плавнях річки Ваг. Зі східної сторони межує з Глоговцем, з південної — із частиною Глоговця — Шулековом, а з північно-західної — з Червеніком.

    В минулому місто було відоме під такими назвами: Нойштадль (Neustadl), Ніштадль (Neistadl), Уйгели (Ujhely), Уйварос (Ujváros), Уйвароска, Містеско, Леопольдове містечко.

    Історія

    На місці сучасного міста 1671 року була єдина церква. В тому ж році, тобто через вісім років після закладання був закінчений костел, що носив ім'я святого Ігнатія. В липні 1683, перед наступом турецьких військ, власник земель Кільмансеґ наказав спалити село разом із костелом. Після відновлення селища був збудований новий дерев'яний костел. Його стан був дуже поганим. Через десять років після спалення в липні 1693 був закладений перший камінь нового кам'яного костелу. Роботи велися швидко і вже у вересні того ж року костел був осв'яченим. Місто знову було спалене в 1728. Новий костел був відновлений з пожертв та осв'ячений єпископом Йозефом Віто в 1803. У 1813, під час паводку на Вазі, річка що вийшла з берегів та підмила мури костелу. Арку потрібно було ремонтувати. Під час Словацького повстання Гурбанівське військо хотіло осадити мури міста. Володар міста наказав його підпалити. Пожежа дісталася і вежі та даху костелу. Годинникову вежу та дзвіницю вогонь знищив. Шкоди зазнала і внутрішня оздоба. Церкву було потрібно ремонтувати. За короткий час церковний дах вкрили черепицею, відремонтували стіни, відновили зовнішній вигляд та інтер'єр церкви. В 1863 році добудували нову вежу.

    Прихід в Містечку було створено 1775-го року. З 1739 почав вестися реєстр мешкавців. До приходу священиків духовними справами в костелі завідували монахи єзуїтського ордену. Покровителем костелу впродовж всього часу його існування був Ігнатій з Лойоли. Перед костелом є статуя Діви Марії, кам'яна огорожа має колону ХVIII cт. в стилі рококо. Костел має два бічні та один головний вівтарі. Його інтер'єр прикрашений безліччю цікавих картин і скульптур, але найбільшою перлиною є дорогоцінний орган, розташований на церковному хорі. Церква розташована в приємній місцевому у парк. Будинок парафіального священика був відремонтований, щоб надати площі кращого вигляду.

    Пам'ятки

    У місті знаходиться костел св. Ігналія Лойоли, в'язниця та ганебний стовп.

    Міста-побратими

    Примітки

    1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: категорія за темою сторінки із значенням "Category:Leopoldov", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q9002304/uk. Докладніше: Вікіпедія:Проєкт:Вікідані; Вікіпедія:Категоризація.
    2. Vlastivedný slovník obcí na Slovensku / за ред. M. KropilákBratislava: VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, 1978. — Т. 1.
    3. Počet obyvateľov SR k 31. 12. 2019Братислава: Štatistický úrad Slovenskej republiky, 2020.
    4. Останні вибори до органів місцевого врядування Словаччини відбулися 11 листопада 2018 року. Дані про голову місцевого уряду можуть бути неактуальними.
    5. Leopoldov. ŠÚ SR: sodbtn.sk (словац.). // детальні статистичні дані

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.