1775

Геополітична ситуація

Султаном Османської імперії став Абдул-Гамід I (до 1789). Під владою османів перебувають Близький Схід та Єгипет, Середземноморське узбережжя Північної Африки, частина Закавказзя, значні території в Європі: Греція, Болгарія і Сербія. Васалами османів є Волощина та Молдова.

Священна Римська імперія охоплює крім німецьких земель Угорщину з Хорватією, Трансильванію, Богемію, Північ Італії, Австрійські Нідерланди. Її імператор Йосиф II (до 1790). Марія-Терезія має титул королеви Угорщини. Королем Пруссії є Фрідріх II (до 1786).

У Франції короля Людовіка XV змінив Людовик XVI (до 1792). Франція має колонії в Північній Америці та Індії. В Іспанії королює Карл III (до 1788). Королівству Іспанія належать південь Італії, Нова Іспанія, Нова Гранада та Віце-королівство Перу в Америці, Філіппіни. У Португалії королює Жозе I (до 1777). Португалія має володіння в Бразилії, в Африці, в Індії, в Індійському океані й Індонезії.

На троні Великої Британії сидить Георг III (до 1820). Британія має колонії в Північній Америці, на Карибах та в Індії. У Північноамериканських колоніях Британії почалася війна за незалежність. Північ Нідерландів займає Республіка Об'єднаних провінцій. Вона має колонії в Північній Америці, Індонезії, на Формозі та на Цейлоні. Король Данії та Норвегії Кристіан VII (до 1808), на шведському троні сидить Густав III (до 1792). На Апеннінському півострові незалежні Венеціанська республіка та Папська область. Король Речі Посполитої Станіслав Август Понятовський (до 1795). У Російській імперії править Катерина II (до 1796).

Україну розділено між трьома державами. Королівство Галичини та Володимирії належить Австрії. По Дніпру проходить кордон між Річчю Посполитою та Російською імперією. Лівобережна частина розділена на Малоросійську, Новоросійську та Слобідсько-Українську губернії. Нова Січ припинила існування, виникла Задунайська Січ. Існує Кримське ханство, якому підвласна Ногайська орда.

В Ірані фактично править династія Зандів. Значними державами Індостану є Імперія Великих Моголів, Імперія Маратха. Зростає могутність Британської Ост-Індійської компанії. У Китаї править Династія Цін. В Японії триває період Едо.

Події

Історія України

Світова історія

  • 15 лютого Папою Римським обрано Пія VI.
  • 6 березня претендент на посаду пешви маратхів Раґханатх Рао підписав з Британською Ост-Індською компанією договір, за яким в обмін на територіальні поступки британці зобов'язувалися надати йому військову допомогу. Як наслідок почалася Перша англо-маратська війна.
  • 18 листопада указом російської імператриці Катерини ІІ почалася територіально-адміністративна реформа.

Історія США

Засновані

Зникли

Наука та культура

Народились

див. також Категорія:Народились 1775

Померли

див. також Категорія:Померли 1775

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.