Лизнівка

Ли́знівка річка в Україні, ліва притока Смолки (басейн Случі). Тече по території Шепетівського району Хмельницької області та по межі з Житомирською областю.

Лизнівка
Лизнівка на межі Житомирської та Хмельницької областей; міст через автодорогу ШепетівкаНовоград-Волинський
Витік на південний захід від с. Червоний Цвіт
висота, м 247 м
Гирло р. Смолка
Країни:  Україна
Хмельницька область
Шепетівський район
Житомирська область
Регіон Житомирська область
Хмельницька область
Довжина 18 км
Ідентифікатори і посилання

Довжина річки 18 км. Річка бере початок на південний захід від села Червоний Цвіт, протікає на північний схід та схід (у пригирловій частині). У середній течії протікає поблизу Городнявки, а в нижній — Дубіївки. Також в нижній течії річку перетинають автодорога та залізниця Шепетівка Новоград-Волинський. В селі Городнявка збудовано ставок.

У геоморфологічному відношенні басейн Лизнівки розташований в межах Славутського піщаного району. У цій місцевості багато боліт і лук, ймовірно тому ця територія мало заселена, а орні землі мають невеликі площі.

Лівий берег Лизнівки вкритий великими лісовими масивами, правий має відкриті ландшафти, а верхів'я та певна частина середньої течії також покриті лісами. Тут поширені сосна звичайна, дуб звичайний, береза бородавчаста та ялина європейська.

У живленні Лизнівки беруть участь дощові, підземні та снігові води. Найбільша частка припадає на дощові води, але і підземне живлення тут становить більше 30% річного стоку.

Долина і заплава річки широкі, на окремих підвищеннях розкинулись суходільні луки.

У водах Лизнівки мешкає до 26 видів риб (карасі срібний і золотий, плітка, пічкур, в'юн, короп, окунь, верховодка, линок, сазан тощо).

Серед земноводних дуже чисельними є жаби озерна, ставкова, гостроморда і трав'яна, кумка червоночерева і ропуха сіра. Трапляються тритони звичайний і гребінчастий. Зустрічаються вужі звичайний і водяний, ящірки живородна і прудка, черепаха болотяна, веретільниця, а також гадюка звичайна.

Серед ссавців велику активність проявляють ондатра, видра річкова, бобер, полівка водяна, свиня дика, лисиця, собака єнотовидна, вовк, козуля та лось.

Вказівник

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.