Логотип

Логоти́п (дав.-гр. ὀ λόγος — слово, і дав.-гр. ὀ τύπος — знак, відбиток) — графічний або текстовий символ, який представляє якийсь конкретний суб'єкт або об'єкт, наприклад — компанію, організацію, приватну особу або продукт.

Ювілейний логотип Вікіпедії

Логотип має пряме відношення до словесного знаку, але одночасно може бути наділений усіма ознаками знака — ще й зображувальним та комбінованим [Максимова]. Комбіновані фірмові/товарні знаки вміщують у себе знаки зображувального й словесного виду. Композиція таких знаків може бути поєднанням: рисунку та слова, рисунку та літери, рисунку та цифри, слів та літер, літер та цифр[1].

Призначення

В ідеалі логотип повинен вирішувати 6 функцій[2]:

 • Фактичну
 • Експресивну
 • Референтну
 • Імпресивну
 • Поетичну
 • Металінгвистичну

Компанія або група можуть використовувати логотип під час надання послуг чи на товарах, що продають, на кореспонденції, і в рекламі. Коли людина впізнає зображення відомого їй логотипу, то людина знає, що позначена логотипом річ належить цій компанії.

Виконання (вирішення)

Вирішення логотипу може досягатися

 • шрифтовою гарнітурою та її стилістикою
 • графічно-пластичним, композиційним та колористичним вирішенням
 • словом-образом
 • літерою-образом[3].

Більшість логотипів виконанні як прості малюнки з невеликою кількістю кольорів. Певна частина логотипів зображена виключно в чорно-білій гамі.

Реєстрація. Патентна чистота і сумлінна конкуренція

У багатьох країнах, компанії та групи повинні реєструвати в урядових організаціях логотип, під котрим працюють. Кожна країна має свої нюанси в проведенні даної процедури. Це може полягати у відмінностях органів, що реалізують реєстрацію, вартості представленої послуги, а також термінах її проведення.[4] Зробивши це, уряд може допомогти зупинити використання того же самого логотипу іншою компанію або групою. Таким чином, кожен може бути впевнений, що логотип використовується тільки тими, хто його зареєстрував першим. Інколи зареєстровані логотипи називають «торговою маркою».

Див. також

Примітки

 1. Рунге В. Ф. История дизайна, науки и техники: учеб. пособие / том 1. — М. : Архитектура-С, 2006. — 368 с.
 2. Максимова А. Б. Архівовано 8 грудня 2015 у Wayback Machine. Неймінг естетичного як складова дизайн-вирішення логотипу фірми або корпорації Архівовано 8 грудня 2015 у Wayback Machine.
 3. Реєстрація логотипу компанії.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.