Лопатін Олексій Костянтинович

Олексій Костянтинович Лопатін (3 грудня 1939 року) — український учений у галузі обчислювальної математики. Доктор фізико-математичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2010 р.

Лопатін Олексій Костянтинович
Народився 3 грудня 1939(1939-12-03) (81 рік)
Місце проживання с. Буча
Діяльність математик
Alma mater НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського і КНУ імені Тараса Шевченка
Галузь Математика, економіка
Заклад НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, КНУ імені Тараса Шевченка і Національна академія управління
Ступінь доктор фізико-математичних наук
Науковий керівник Митропольський Юрій Олексійович[1]
Нагороди

Життєпис

Народився 1939 р. Батько танкіст радянської армії. У 1941 році батька перевели на західну границю УРСР. З початку війни, разом із матір'ю, переїжджає в Московську область, де перебував весь воєнний час. Шкільний час провів у Бердичеві. 1962 р. закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут за спеціальністю "інженер-механік турбобудування ". У 1965 р. закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «математика». Кандидат фізико-математичних наук з 1968 р. Вчене звання «старший науковий співробітник» за спеціальністю «Диференційні рівняння і математична фізика» було присвоєно 1986 р. рішенням президента Академії наук СРСР. Доктор фізико-математичних наук з 1989 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій раді Інституту математики АН УРСР.

З 1963 по 1990 р. — викладач кафедри математики Київського політехнічного інституту, Державного університету ім. Т. Г. Шевченка. З 1996 по 1997 р. — професор кафедри математики Державного університету інформаційних технологій. З 1997 по 2001 р. — професор кафедри математики Національної академії управління. З 2001 р. — завідувач кафедри інформаційних технологій та математики Національної академії управління. 3 2007 р. — декан факультету комп'ютерних наук Національної академії управління. З 2005 р. - професор Інституту системного прикладного аналізу (НТУУ «Київський політехнічний інститут») за сумісництвом.

Наукова діяльність

Читає навчальні курси: «Математичне програмування», «Теорія ймовірності та математична статистика», «Економетрія», «Економічна динаміка», «Фінансова математика», «Економіка підприємства в умовах ризиків та невизначеності», «Невизначені математичні моделі в прийняті рішень», «Системний аналіз світової економіки», «Системний аналіз фінансових ринків».

Автор 102 робіт (з них — 87 наукового характеру, в тому числі дві монографії; 15 навчально-методичного характеру, в тому числі 3 підручники). Підготував 2 кандидатів фізико-математичних наук.

Член редколегії наукового економічного журналу «Актуальні проблеми економіки».

Нагороди

Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки (1996). Премія присуджена за цикл праць «Нові математичні методи в нелінійному аналізі». Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (2002).

Публікації

Джерела

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник
  1. Математична генеалогія — 1997.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.