Лужнецький міст

Лужнецький міст
Лужнецький міст
55°42′51″ пн. ш. 37°34′39″ сх. д.
Країна  Росія
Розташування Москва
Перетинає Москва-річка
Тип конструкції арковий
Основний проліт 135
Відкрито 2001
Ідентифікатори і посилання

Лужнецький міст
Лужнецький міст (Росія)
 Лужнецький міст у Вікісховищі

Лужнецький (Новий Краснолузький міст) — міст Малого кільця МЗ через Москву-ріку у Москві, між платформою Лужники і колишнім полустанком Потиліха. Знаходиться між Лужниками і Бережковською набережною. З боку Лужників знаходиться між Лужнецькою набережною і Новолужнецьким проїздом, з одного боку, і Новодівичою набережною — з іншого. Історичний спадкоємець моста Імператора Миколи II, зведеного в 1905—1907 рр., За проектами інженера Л. Д. Проскурякова і архітектора О. Н. Померанцева.

Сучасний міст

Сучасний Лужнецький міст побудований в 2001 році біля місця, на якому стояв старий Краснолузький міст (міст Миколи II) спорудження 1905—1907 років. При заміні одного моста іншим був використаний досвід Андріївського залізничного мосту. У 2001 році міст став називатися Новим Краснолузьким, але вже всього лише за рік, у 2002 році, спеціальним указом уряду Москви міст був знову перейменований у Лужнецький. Дана назва і збереглося на середину 2010-х. На ділі, Лужнецький міст у 2000 році замінив Старий Краснолузький міст, який, використовуючи досвід спорудження Андріївського моста, перемістили на баржах на 2 км вище за течією річки і реконструювали в пішохідний міст імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Сучасний Лужнецький (Новий Краснолузький) міст є русловою прогінною ґратчастою спорудою зі сталі з пов'язаними балочними прогонами, під якими здійснюється рух автомобілів і пішоходів. Перила конструкції також ґратчасті, проте, для їх лиття використано чавун.

При будівництві Третього транспортного кільця старий міст перемістили баржами на більш ніж два кілометри вгору за течією (Міст Богдана Хмельницького, а на його місці були спорудили Бережковський автомобільний міст Третього транспортного кільця і ​​Лужнецький (Новий Краснолузький) залізничний. На старі ж опори Краснолузького моста встав абсолютно новий міст, який виконує ті ж функції, що і раніше: є залізничним мостом Малого залізничного кільця. Міст двоколійний з пішохідними тротуарами уздовж залізничного полотна.

Старий Краснолузький міст (1905—1907)

Краснолузький міст (міст Миколи II), однотипний Андріївському (Сергієвському), дітище інженера Л. Д. Проскурякова і архітектора О. Н. Померанцева. Для відмінності від Лужнецького (Нового Краснолузького) моста, зазвичай іменується Старим Краснолузьким мостом.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.