Третє транспортне кільце

Третє транспортне кільце (ТТК) (рос. Третье транспортное кольцо (ТТК)) — автомобільна дорога у Москві, одна з трьох кільцевих магістралей міста Москви поряд з Садовим кільцем та Московською кільцевою автомобільною дорогою. Загальна протяжність ТТК становить 35,1 км, з них близько 19 км — естакади, близько 5 км — тунелі. Ширина автодороги на основних ділянках — не менше 8 смуг (зустрічаються звуження до 3 + 3 смуги, наприклад, між Нижньогородською вулицею та Волгоградським проспектом і поблизу Москва-Сіті). На третьому транспортному кільці розташовано 17 транспортних розв'язок. Наземні пішохідні переходи і перетини з іншими шляхами на одному рівні відсутні, що дозволяє забезпечити безперервний рух на всьому протязі автотраси.

Третє транспортне кільце
 Росія
рос. Третье транспортное кольцо
Населений пункт Москва
Загальні відомості
Протяжність 35,1 км
Координати 55°47′33″ пн. ш. 37°36′09″ сх. д.
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap r2094286 ·R

На карті міста
Мапа
 Третє транспортне кільце у Вікісховищі

Третє транспортне кільце чотири рази перетинає річку Москву, в південній частині проходить паралельно Малому кільцю Московської залізниці, включає чотири тунелі — Лефортовський, Кутузовський, Шереметьєвський та Гагарінський. Велика частина третього транспортного кільця побудована наприкінці 1990-х — початку 2000-х, проте в кільці задіяні і здавна існуючі міські вулиці (Бігова, Нижня Маслівка, Сущевський Вал тощо), і окремі ділянки (наприклад, Автозаводський міст), побудовані за радянських часів і згодом реконструйовані. Останні об'єкти ТТК — розв'язка з Шереметьєвською вулицею в Мар'їній Рощі і розв'язка з Ленінградським проспектом — повністю відкриті для руху наприкінці 2005 року.

Історія Третього транспортного кільця

  • 1935: було заплановано у Генеральному плані реконструкції Москви 1935 року як «нове бульварне кільце з використанням, в основному, траси Камер-Колезького Вала»[1]. На картах того часу позначено як «Паркове кільце». Контур його істотно відрізнявся від сучасного, пов'язуючи собою основні парки того часу: Останкіно (нинішні парки Останкіно та ВДНГ), Сокольники, Ізмайлово, Введенські гори (нинішні Лефортовський парк та Введенський цвинтар), Ленінські (нині — Воробйові) гори, парк Червона Пресня, Петровський та Тимирязевский парки.
  • 1960: початок будівництва комплексу від Бегової до Ризької.
  • 1961: введено в дію тунель під Ленінградським проспектом.
  • 1961: побудовано Автозаводський міст.
  • 1965: споруджена Савеловська естакада.
  • 1975: споруджена Ризька естакада (1999 продовжена Новоризьким шляхопроводом через проспект Миру[2]).
  • У літературі 1980 року фігурує під назвою «кільце" В "» і включає в себе Ризьку естакаду, Сущевський вал, Савеловську естакаду, Нижню Маслівку, Бігову вул., Краснопресненський шляхопровід та вул. 1905 року[3].
  • 1984: відкриті Русаковська естакада та тунель під Митьковською сполучною гілкою.
  • 28 жовтня 1998: відкрито Бережковський міст.
  • 10 травня 1999: відкрита Лужнецька естакада від Комсомольського проспекту до Бережковського мосту.
  • 31 серпня 1999: відкрита перша черга Новоризького шляхопроводу.
  • 4 грудня 1999: відкрита друга черга Новоризького шляхопроводу.
  • 11 грудня 1999: відкрита ділянка від Бережковського мосту до Кутузовського проспекту, включаючи Київський шляхопровід та Кутузовський тунель.
  • 30 грудня 2000: відкрита ділянка від Кутузовського проспекту до Шмітовського проїзду, включаючи Дорогомиловський міст.
  • Весна 2001: відкрита ділянка від Комсомольського проспекту до Ленінського проспекту, включаючи Андріївський міст[4].
  • 2001: відкрита ділянка від Шмітовського проїзду до Звенигородського шосе.
  • 12 грудня 2001: відкрита ділянка від Площі Гагаріна до Волгоградського проспекту, включаючи Гагарінський тунель та реконструйований Автозаводський міст.
  • 28 серпня 2001: відкрито тунель на Масловці.
  • 6 листопада 2002: відкриті ділянки від Звенигородського шосе до Бегової вулиці і від Остаповського проїзду до Нижньогородської вулиці.
  • 1 жовтня 2003: відкрита ділянка від Спартаківської вулиці до Красноказарменної набережної.
  • 5 листопада 2003: відкрита ділянка від Нижеьогородської вулиці до Шосе Ентузіастів.
  • 5 грудня 2003: відкрито Лефортовський тунель, Третє транспортне кільце замкнуто.
  • 4 листопада 2005: відкриті реконструйовані розв'язки з Ленінградським проспектом, Шереметьєвською вулицею, Звенигородським шосе (Краснопресненський проспект).

Траєкторія третього транспортного кільця

Опис за годинниковою стрілкою

  • Третє транспортне кільце на північно-західній ділянці прямує від станції метро «Бігова», розв'язки з Хорошевським шосе та Ваганьковським мостом на північний схід по Бігової вулиці, до тунельної розв'язки з Ленінградським проспектом, далі кільце прямує реконструйованими вулицями Нова Башиловка та Нижня Маслівка, в районі площі Бутирська Застава і Савеловського вокзалу естакадна розв'язка з вулицями Смоленська, Бутирська та Бутирський Вал.
  • Північна ділянка прямує Сущевським Валом, перетинаючи вулицю Радянської Армії в районі Мар'їної Рощі, далі трохи на захід від Ризького вокзалу переходить в Ризьку естакаду, перетинає по естакаді Ризьку площу та проспект Миру, прямує повз станцію метро «Ризька», перетинає по естакаді - шляхопроводу залізничні колії Петербурзького напрямку, Олексіївської сполучної гілки та Ярославського напрямку та повертає на південний схід.
  • На північно-східній ділянці після розв'язки з вулицею Лобачика прямує тунелем під сполучною залізничною лінією, переходить в Русаківську естакаду (Гаврикову вулицю), перетинає по естакаді Краснопрудну та Русаківську вулиці, є межею між ними.
  • На східній ділянці в районі Спартаківської площі кільце переходить в тунель до Красноказарменної набережної Яузи, перетинає її по мосту, знову переходить в тунель, виходячи на поверхню в районі Шосе Ентузіастів, перетинає його по естакаді з розв'язкою, далі по естакаді перетинає залізницю Курського напрямку та прямує по естакаді уздовж неї, перетинаючи по естакаді залізницю Горьківського напрямку та Нижньогородську вулицю.
  • На південно-східній ділянці біля перетину залізниці Курського напрямку з Малим кільцем Московської залізниці повертає на південний захід та прямує уздовж малого кільця МЗ, перетинаючи з розв'язками прямуючі по естакаді Волгоградський проспект, Шарикопідшипниковську та Південнопортову вулиці, Велозаводську вулицю, та в районі примикання вулиці Трофимова повертає направо.
  • На південній ділянці Третє транспортне кільце прямує по Автозаводській вулиці, перетинає Москву-ріку по Автозаводському мосту, по естакаді перетинає з розв'язкою Велику Тульську вулицю і обходить з півдня Даниловський цвинтар, далі прямує на північний захід до Гагарінського тунелю.
  • На південно-західній ділянці, прямує Гагарінським тунелем, який має складну розв'язку з Ленінським проспектом та іншими вулицями, виходить на поверхню у районі нової будівлі Президії РАН, і далі прямує вздовж Малого кільця Московської залізниці, перетинаючи по мосту річку Москву, прямує естакадою, перетинаючи з розв'язкою Комсомольський проспект, виходить на Краснолузький міст, перетинаючи річку Москву.
  • На західній ділянці, має розв'язку в районі вулиці Потиліха, перетинає Мале кільце Московської залізниці, проходить по Кутузовському тунелю, перетинає Москву-ріку, в районі платформи Тестовська перетинає по естакаді Шмітовський проїзд, далі прямує уздовж Білоруського напрямку Московської залізниці, перетинаючи Звенигородське шосе з розв'язкою і залізницю в районі станції метро «Бігова».

Примітки

  1. Постановление СНК СССР и ЦК ВКП(б) 10 июля 1935 г
  2. Мостотрест : О компании : История. Архів оригіналу за 11 лютого 2009. Процитовано 13 січня 2018.
  3. Лебедев А. Е., Базилевич О. К. 100 московских перекрёстков. М.: «Московский рабочий». — 1980 г. С. 68—93.
  4. Будівництво нових Андріївських залізничного та автодорожнього мостів через річку Москву в рамках проекту будівництва Третього транспортного кільця - Трансбуд. Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 13 січня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.