Лука (Згоба)

Єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії Лука (в миру – Богдан Михайлович Згоба) народився 24 травня 1976 року в смт. Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області. Єпископ Філадельфійський, вікарій Київської єпархії УПЦ КП.

Життєпис

Богдан Михайлович Згоба народився 24 травня 1976 року в смт. Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області.

1992 року закінчив Обертинську загальноосвітню середню школу.

З 1992 по 1996 рік навчався у Волинській духовній семінарії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

19 грудня 1995 року архієпископом Рівненським і Острозьким Серафимом (Верзуном) рукоположений у сан диякона.

31 грудня цього ж року тим же архієпископом рукоположений в сан пресвітера.

1997 року переведений у штат Луцько-Волинської єпархії та призначений настоятелем Свято-Іоано-Богословської парафії с. Уляники. У селі, стараннями громади та настоятеля, було побудовано храм та освячено 9 вересня 1998 року митрополитом Луцьким і Волинським Яковом. З нагоди освячення храму, 9 вересня 1998 року, митрополитом Яковом нагороджений правом носіння наперсного хреста.

З 1999 по 2003 рік навчався в Київській духовній академії Української Православної Церкви Київського Патріархату, отримавши диплом магістра богослів’я.

17 травня 2001 року переведений до Сумської єпархії та призначений благочинним Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Суми.

У 2001 році призначено головним військовим священником (капеланом) Сумської єпархії.

24 листопада 2002 року єпископом Сумським і Охтирським Михаїлом (Зінкевичем) піднесений до сану протоієрея.

У лютому 2003 року призначений благочинним м. Суми та Сумського району.

21 березня 2004 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом призначений настоятелем парафії Святої Тройці м. Норт-Роялтон штат Огайо у США.

7 листопада 2006 року призначений благочинним парафій Київського Патріархату в штатах Огайо, Мічиган та Індіана (США).

6 лютого 2007 року Святійшим Патріархом Філаретом призначений секретарем Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

У 2011 році призначений настоятелем собору Святителя Миколая Чудотворця м. Купер Ситі штат Флорида.

У 2016 році Святійшим Патріархом Філаретом призначений настоятелем ставропігійного храму на честь Святителя Миколая Чудотворця м. Філадельфія (США).

2 лютого 2021 року вдруге призначено секретарем Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

29 жовтня 2021 року, з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, прийняв чернечий постриг та отримав у чернецтві ім’я Лука, на честь святого апостола і євангелиста Луки (І ст., день пам’яті 18/31 жовтня). Чин постригу звершив архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій у домовому храмі Київської Патріархії на честь праведного Філарета Милостивого.

Архієрейське служіння

13 грудня 2021 року рішенням Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату ієромонаха Луку (Згобу) було обрано єпископом Філадельфійським, вікарієм Київської єпархії.

14 грудня 2021 року у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Луки (Згоби) на єпископа Філадельфійського, вікарія Київської єпархії. Чин хіротонії звершили Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій (Маруцак), архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Панку), єпископ Сумський і Охтирський Никодим (Кобзар), єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл (Кудибин), єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій (Качан), єпископ Одеський і Балтський Никон (Граблюк), єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл (Ковалюк).

Відзначений церковними нагородами Української Православної Церкви Київського Патріархату: Орденом Святого Миколая Чудотворця; Медаллю за жертовність і любов до України; є повним кавалером Ордену Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

Див. також

Єпископат Української православної церкви Київського патріархату

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.