Луцій Цецилій Метелл Діадемат

Луцій Цецилій Метелл Діадемат (158 — після 100 р. до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 117 року до н. е.

Луцій Цецилій Метелл Діадемат
лат. L. Caecilius Q.f.Q.n. Metellus Diadematus
Народився 2 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 1 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Посада цензор Стародавнього Риму, давньоримський сенатор[1] і консул[1]
Рід Caecilii Metellid
Батько Квінт Цецилій Метелл Македонський[2][2]
Мати невідомо
Брати, сестри Гай Цецилій Метелл Капрарій[2][2], Марк Цецилій Метелл[2][2], Квінт Цецилії Метелл Балеарік[2][2], Caecilia Metellad[2][2], Caecilia Metellad[2][2] і Caecilia Metellad
Діти Квінт Цецилій Метелл Целер (трибун)[2][2]

Життєпис

Походив з роду нобілів Цецилієв. Син Квінта Цецилія Метелла Македонського, консула 143 року до н. е. Отримав свій агномен «діадемат» через пов'язку на лобу, які він носив щоб приховати виразку.

У 120 році до н. е. став претором. У 117 році до н. е. обрано консулом разом з Квінтом Муцієм Сцеволою. У 116 році до н. е. став проконсулом Цизальпійської Галлії. Під час свого проконсульства побудував Цецилієв шлях у провінції — від Саліярія до м. Амітерн на узбережжі Адріатичного моря.

У 115 році до н. е. його обрано цензором разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом. Під час своєї каденції цензори виключили з сенату 32 особи. У 100 році до н. е. брав участь у придушенні повстання Апулея Сатурніна та Главції. У цьому ж році виступив з клопотанням щодо повернення свого родича Квінта Цецилія Метелла Нумідійського, але марно. Подальша доля невідома.

Родина

Джерела

  • Тит Лівій. ep. LXII (лат.)
  • Плутарх. Coriol. 11, 4 (гр.)
  • Manuel Dejante Pinto de Magalhães Arnao Metello and João Carlos Metello de Nápoles, «Metellos de Portugal, Brasil e Roma», Torres Novas, 1998 (порт.)
  1. Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3
  2. Digital Prosopography of the Roman Republic
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.