Каденція (політика)

Каде́нція (італ. cadenza, від лат. cadere — падаю, припиняюся[1]), в нормативних документах, політиці, політології та ЗМІ — строк повноважень обраної (призначеної) посадової особи[2] або колегіального органу влади; час, протягом якого діє її мандат.

Прапор (штандарт) Президента України

Застосування

У документах країн Європи та інших держав, а також засобах масової інформації та у спілкуванні, термін використовується з давніх часів.

Згадувався він і в документах Української Народної Ради. У Законі «ПРО ВИДІЛ УКРАЇНСЬКОЇ РАДИ» від 4 січня 1919 УНР в § 4 зазначила[3]:

«Виділ Української Національної Ради вибирається на час її каденції, а влада його гасне з хвилею вибору нового Виділу новою Радою»

У законодавчих актах сучасної України також часом використовується цей термін. Наприклад у Законі України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України»[4] термін вживався в Статтях 4-й та 5-й.

«Стаття 5. Кваліфікаційна рада

Термін повноважень Кваліфікаційної ради не обмежений. Ротація або перепризначення членів Кваліфікаційної ради може здійснюватися з ініціативи Президента України і Верховної Ради України не більше одного разу за час їх каденцій»

Можна зустріти цей термін і в офіційних документах Ради Європейського Союзу. Наприклад у Рекомендаціях Ради 2002/549/ЄС від 21 червня 2002[5].

Див. також

Примітки

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.