Луїс Лазанья

Луїс Цезар Лазанья (22 лютого 1923 6 серпня 2003) американський лікар та професор медицини, відомий своїм переглядом клятви Гіппократа.

Луїс Лазанья
Народився 1923[1][2][…]
Квінз, Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США
Помер 2003[1][2][…]
Auburndale, Ньютон, Міддлсекс, Массачусетс, США
·лімфома
Країна  США
Діяльність лікар, фармаколог
Alma mater Ратґерський університет і Лікарсько-хірургічний коледж Колумбійського університетуd
Заклад Університет Джонса Гопкінса, Рочестерський університет і Університет Тафтса
Нагороди

J. Allyn Taylor International Prize in Medicined (1992)

honorary doctorate of the University of Alcalad (1998)

Луїс Лазанья є визнаний фахівець з клінічної фармакології[джерело?]. Переймався питаннями контролю народжуваності, евтаназії, переривання вагітності, медичних експериментів над людьми, брав участь у федеральному регулюванні наркотичних препаратів, писав книги, викладав клінічну фармакологію

У 1964 році Луїс Лазанья працював деканом медичної школи Університету Тафтс, штат Массачусетс. Він переглянув клятву Гіппократа: виключив з Клятви пункт «Насамперед, не зашкодь!». Донині відредагована Присяга лікаря прийнята багатьма медичними школами та викладена на сайті МОЗ України[3].

Народився в Квінсі (США) в родині іммігрантів — італійців. Закінчив Рутгерський університет в 1943 році, отримав ступень доктора медицини в 1947 році. Після завершення клінічного дослідження з питань анестезії в медичної школі Гарварду, працював на факультеті Університету Джона Хопкінса в 1954 році, де заснував перший у світі відділ клінічної фармакології. У 1970 році заступив на посаду першого голови кафедри фармакології та токсикології Університету Рочестера, школи медицини та стоматології. Заснував Центр вивчення ліків у Тафтсі. У липні 1984 року Центр переїхав в Університет Тафтса, а Лаїс Лазанья став деканом Школи випускників біомедичних наук Саклера.

Брав активну участь у культурному житті міста Рочестер (Міннесота): виступав в оркестрі, підтримував танцювальну компанію, керував та грав в щорічній постановці «Могуча лазанья».

Автор

  • «Догматичні дилеми» (1963)
  • «Життя, смерть та лікар» (1968)
  • «Ожиріння. Причини. Наслідки. Лікування» (1974)
  • «Регулювання та розвиток ліків» (1975)
  • «Інновації та прискорення розвитку клінічних ліків» (1987)
  • «Фенілпропаноламін: обзор» (1988)

Примітки

  1. Faceted Application of Subject Terminology
  2. BeWeB
  3. Присяга лікаря. moz.gov.ua (укр.). Процитовано 25 лютого 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.