Люсьєн Фрейд

Люсьєн Фрейд (англ. Lucian Michael Freud; також Люціан, Люсьєн, Лукіан)[1] (8 грудня 192220 липня 2011) — британський художник німецько-єврейського походження[2]. Відомий як автор серії портретів світових знаменитостей.

Люсьєн Фрейд

Біографія

Народився в Берліні 1922 року. Онук Зигмунда Фрейда. Батько — австрійський архітектор Ернст Людвиг Фрейд, четвертий син Зигмунда Фрейда; мати походила з Німеччини — обидва батьки були євреями. Разом з батьками переїхав в Англію в 1933 році через прихід до влади Гітлера, а в 1939-му прийняв британське громадянство.

Повністю присвятив себе живопису після того, як у 1942 році його було звільнено за інвалідністю з флоту.

Майбутній художник навчався в таких лондонських навчальних закладах як «Central School of Art» і «Goldsmiths College». Перша персональна виставка Фрейда відбулася в «Lefevre Gallery» в 1944 році.

Примітно, що Люсьєн Фрейд припадав онуком знаменитому австрійському психоаналітика Зигмунда Фрейда, а брат художника — Клемент Фрейд — був відомим політиком і письменником.

Помер 20 липня 2011 року у віці 88 років у результаті хвороби у своєму будинку у Лондоні[2].

Творчість

Відомий, зокрема, як автор серії портретів світових знаменитостей. Так, у 2001 році художник написав портрет королеви Великої Британії Єлизавети II.

1951 року його робота «Інтер'єр Педдінгтона» (Галерея мистецтв Годока, Ліверпуль) виграла приз на мистецькому фестивалі в Англії, і з того часу попит на його роботи стрімко зростав. Фройд спеціалізувався на портретному живописі і оголеній натурі.

Фрейд мав репутацію найпотужнішого художника серед тих, хто займається фігуративним живописом. У портретах і ню активно використовує ефект крупного плану. У його ранніх роботах спостерігалася надзвичайна увага до реалістичного прописування деталей, тому Фройда називають реалістом або навіть «суперреалістом». Однак в його інтенсивному та фактурному живописі радше видно тверезий аналіз, притаманний британському фігуративному мистецтву, починаючи з часів ІІ світової війни. Згодом він працював у більш вільній манері.

Був найдорожчим із прижиттєвих художників, його полотна користувалися успіхом на аукціонах. Так, у 2010 році автопортрет Фрейда з підбитим оком продали за 4,4 мільйона доларів, а в 2008 році незакінчений портрет Френсіса Бекона — на нью-йоркському аукціоні за 9,4 мільйона доларів. Рекорд серед робіт Фрейда, однак, утримує полотно «Сплячий інспектор допомоги», яке 13 травня 2008 року було продано на аукціоні «Christie's» в Нью-Йорку за 33,6 мільйона доларів (покупцем картини став російський олігарх Роман Абрамович).

Викрадення картини

Картина Луціана Фрейда «Жінка із заплющеними очима» була викрадена у жовтні 2012 року з «Кюнстгала» — музею в Роттердамі.

Примітки

  1. зустрічається також німецький варіант вимови прізвища - Фройд
  2. Помер відомий британський художник, онук Фрейда. ТСН. 22 липня 2011. Процитовано 19 лютого 2015. (укр.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.