Люсі та Ню

Люсі (яп. ルーシー[1]) — головна героїня аніме та манґи Elfen Lied, перший диклоніус.

Персонаж мультфільму
Люсі
ルーシー
Стать жіноча
Вперше з'явився 1 серія
Озвучення Кобаяші Санае
Вік 16-18
Колір волосся рожеві
Робота серійна вбивця
Родичі невідомі (в аніме), брат в (в манзі)

Опис

Люсі сильна та впевнена в собі, самодостатня особистість. Вона ставиться до інших людей, за виключенням Коти, з явною зневагою[2]. Втім, до диклоніусів ставиться не набагато краще. Це класичний «темний» персонаж з трагічним минулим та не менш страшним майбутнім. Вона завжди серйозна, а нечаста посмішка то вираз не веселощів, а зловтіхи. Люсі люта й безжальна вбивця[3] яка сприймає загибель своїх жертв або байдуже, або ж з явним вдоволенням. Вона вбиває і винних і невинних. Через свою відмінність від людей вона чужа в цьому світі, саме тому вона з одного боку дуже самостійна, а іншого — дуже самотня. Кілька днів дружби з Котою в дитинстві були найщасливішим часом її життя який вона запам'ятала назавжди. В аніме та манзі можна помітити, що вона шульга[4][5].

Люсі — єдиний диклоніус, який використовує вогнепальну зброю

Люсі безсумнівно найсуперечливіший персонаж серіалу і саме ставлення до неї розподіляє шанувальників цього твору на два табори. Незважаючи, а можливо і завдяки, своїм вбивствам це дуже харизматичний персонаж. Її сила та самостійність викликають захоплення, а показана в серіалі історія нещасливого дитинства — співчуття. Тож одні бачать в ній сильну особистість яку скалічило жорстоке та несправедливе суспільство, а інші вважають Люсі кривавим чудовиськом злочини якого не можна виправдати ніякими дитячими образами. З вогнепальної зброї зрідка використовує Heckler & Koch MP5[6].

Ню — втілення дитячої безпосередності та наївності
Сексуальна привабливість Ню зумисне підкреслюється

Ню (яп. にゅう) — альтер-его Люсі. Коли остання втекла з ув'язнення і випадково зустріла Коту в неї сталася душевна криза внаслідок якої її особистість роздвоїлася на власне Люсі та недоумкувату здитинілу Ню. Перехід від Ню до Люсі викликається якимись випадковими факторами, перш за все агресією, а от від Люсі до Ню спогадами про Коту та думками про його ставлення до ситуації — схоже Люсі перетворюється на Ню від страху його засмутити.

На противагу Люсі Ню вкрай безтурботна на незлостива, в неї розум та свідомість малолітньої дитини тож вона фактично безпомічна[7]. Ню це втілення дитячої безтурботності та кавайності. Однак при цьому це вже цілком доросла дівчина і її звабливість неодноразово, хоч і ненав'язливо, показується[8]. Тож Ню як персонаж поєднує в собі милу дитину та сексуальну дівчину. Фактично Ню це втілення світлих та гарних сторін Люсі.

Ім'я Ню вона отримала через те, що внаслідок втрати пам'яті розівчилася говорити і попервах знала лише одне слово ню яке говорила з будь-якого приводу. Ідея подібного іменування, так само як і сам розумово неповноцінний, але кавайний персонаж, ймовірно є плагіатом Чі з «Чобітів». Підтвердженням цієї думки є і схожий дизайн вух пасоконів в «Чобітах» з ріжками диклоніусів у «Ельфійській пісні».

Біографія

В аніме та манзі Люсі з'являється на самому початку, де Показання її Втеча з секретної лабораторії на острові. Надалі їй доводиться багато разів битися за свою свободу. Одночасно з цим показується її пройшло. В аніме її майбутнє залишається невідомим[9]. У манзі вона жертвує собою, щоб врятувати Коту. Після її смерті стає відомо її справжнє ім'я: Каеде.

Примітки

  1. Читається приблизно як Рюші, однак фактична вимова на українське вухо скоріше Люші, за межами Японії зазвичай використовують форму Люсі
  2. Наприклад погрожуючи Нані говорить, що ще нікого не вбивала, тобто не враховує вбитих нею людей.
  3. В серіалі показується як вона вбиває кілька десятків людей і ще про багато смертей згадується.
  4. Це видно, коли вона стріляє з вогнепальної зброї або тримає якийсь предмет
  5. [IMG]http://i078.radikal.ru/1206/de/6efebe1d6913.jpg[/IMG]
  6. Насправді вони звісно відрізняються не лише характерами — ці персонажі помітно по різному намальовані і навіть різного зросту, наприклад Ню на добру голову нижча — це добре видно у порівнянні з Котою. Звісно така різниця ніякого, навіть псевдонаукового пояснення не має і є виключно художнім прийомом
  7. Можна згадати не лише еччі сцени на зразок переодягання Ню Котою, але навіть юрійний епізод з Юкою.
  8. Питання ймовірності пережити два відкритих поранення мозку за день залишається на совісті авторів, але це усе ж таки аніме.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.