Магнієвий анод
Магнієвий анод — одна із деталей електричного накопичувального водонагрівача. Являє собою металевий штир, на який нанесено магнієвий сплав товщиною від 10 до 30 мм. Анод прикручується до фланця ТЕНа і вставляється всередину бака водонагрівача. В залежності від моделі, анод може мати різну довжину і діаметр.
Застосування магнієвого аноду
Магнієвий анод використовують для запобігання корозії водяного баку.
Захист від корозії водяного бака
Електродний потенціал магнієвого аноду забезпечує катодну поляризацію всіх інших елементів конструкції водяного бака. Сталевий бак, як і мідний ТЕН, стає катодом і перестає руйнуватися. Руйнуванню піддається магнієвий анод. Крім того, взаємодія іонів кальцію і карбоксильних груп з магнієм призводить до утворення карбонату кальцію, котрий осідає в місцях мікротріщин емалі на сталевих поверхнях бака, що сприяє додатковому захисту їх від контакту з агресивним середовищем.
Заміна магнієвого аноду
Коли анод повністю позбудеться магнію, його необхідно замінити. Швидкість процесу розчинення магнію залежить як від типу самого анода (його довжини, діаметра стержня), так і від складу води, що надходить у водонагрівач. У середньому, термін дії магнієвого анода коливається від півтора до двох років.
Посилання
- Методи захисту водяних баків від корозії. Призначення магнієвих анодів
- Для чого потрібен магнієвий анод?