Магон (письменник)

Магон (*Магон з фін. - «Бог послав», кінець III ст. до н. е.  —поч. II ст. до н. е.) карфагенський письменник з питань сільського господарства. Колумелла назвав його батьком аграрної науки.

Магон
Народився кінець III ст. до н.е.
Карфаген
Помер поч. II ст. до н.е.
Карфаген
Країна Карфаген
Діяльність письменник
Знання мов пунічна

Життя та творчість

Походив з аристократичної заможної родини. Втім невідомі роки його життя. Також немає відомостей щодо особистого життя Магона.

Знаний більш за своєю працею із сільського господарства. Вона збереглася дотепер у вигляді перекладів на латину Децима Юнія Сілана та грецькою Кассія Діонісія. Ця праця Магона потрапила до Риму після падіння Карфагену у 146 році до н. е. На той час напевне Магон вже помер.

Праця Магона складається з 28 книг, де подається опис вирощування винограду та вироблення вина, піклування за оливами, фруктовими деревами, зерновими й бобовими культурами, розведення худоби, надаються поради з птахівництва, бджолярства. Головна ідея праці — вимога до землевласника відмовитися від будинку у місті й цілком зосередитися на веденні власного господарства.

В подальшому працю Магона використовували Марк Теренцій Варрон, Пліній Старший, Колумелла та інші давньоримські вчені.

Джерела

  • Heeren, Arnold Ideen über Politik, den Verkehr, und den Handel der vornehmsten Völker der alten Welt (2 vols., Göttingen, 1793–1796; 4th ed., 6 vols., 1824–1826; Eng. trans., Oxford, 1833)
  • Andrew Dalby (2003), Food in the ancient world from A to Z, Londra, New York: Routledge, ISBN 0-415-23259-7, pp. 75-76, 206, 250.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.