Майка

Ма́йка — натільний одяг без рукавів, спідня білизна. Може використовуватися як частина спортивної форми в деяких видах спорту.

Чоловіча майка

Слово «майка», очевидно, є запозиченням з російської мови, походження його неясне: 1) від май («травень»); 2) від італ. maglia, фр. maillot («майка», утворене від прізвища трикотажника Паризької опери Maillot); 3) від нід. maat («матрос») — звідки також утворене нід. maatje («матроські штани»). Жодна з версій не видається переконливою[1].

Історія

Примітно те, що так знайомі всім чоловікам майки походять від жіночого купальника на широких бретельках. Змінювалася мода, і верхня частина купальника стала окремою частиною спідньої білизни.

Перші майки шили з бавовни, в наші дні майка може бути зшита з різноманітних матеріалів. Частою особливістю майки є напис або малюнок.

Завдяки Джорджу Массону майки набули популярності в Америці приблизно в середині 1980-х рр.

Існує думка, що майки стали популярними завдяки рок-зіркам, які надягали їх на своїх концертах, прикладу зірок послідували фанати. Проте, майка часто з'являлася і на кіноекранах, вигідно демонструючи силу, мужність і рішучість кіногероя.

Спідню нижню білизну носили, щоб приховати волосяний покрив на чоловічих грудях, проте, майка не сприяє захисту від прояву потових плям на верхньому одязі. Майки часто носять спортсмени, наприклад, легкоатлети і велосипедисти.

Як верхній одяг, майка стала особливо популярною в кліматично жарких регіонах Америки в 80-і роки XX століття, а в деяких країнах вона вважається цілком прийнятною для виходу в суспільство.

Безсумнівно, безрукавки є бажаними для жителів країн з дуже теплим кліматом, оскільки тонка тканина і відсутній рукав служать гарною вентиляцією.

Майка-алкоголічка

Майка-«алкоголічка» — біла майка, яку (як і штани з пухирями на колінах) носить хрестоматійний радянський алкоголік. У США аналогічний фасон називається wife-beater shirt («сорочка того, хто б'є дружину»).

Див. також

Примітки

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 3 : Кора  М / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 1989. — Т. 3 : Кора — М. — 552 с. — ISBN 5-12-001263-9.

Література

  • A Sleeveless, Ribbed White Cotton Undershirt by Booth Moore, Press & Sun-Bulletin, January 13, 2003

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.