Майсурський палац

Майсурський палац або палац Амба Вілас (каннада ಮೈಸೂರು ಅರಮನೆ) — палац у місті Майсуру, що на півдні Індії. Є офіційною резиденцією Вадіярів — колишньої королівської родини Майсуру.

Майсурський палац
ಮೈಸೂರು ಅರಮನೆ
12°18′14″ пн. ш. 76°39′16″ сх. д.
Країна Індія
Місто Майсуру
Тип споруда і палац
Стиль Індо-сарацинський
Автор проєкту Генрі Ірвін
Архітектор Henry Irwind
Дата заснування 1912
Будівництво 18971940 роки

Майсурський палац
Майсурський палац (Індія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Вадіяри збудували перший палац у XIV столітті, але він багато разів знищувався та відбудовувався знову. Сучасний палац почали зводити 1897 року. 1940 палац було розширено[1], після чого він набув сучасного вигляду.

Архитектура

Фасад
Центральний прохід до полацу

Палац належить до індо-сарацинського архітектурного стилю, і сполучає в собі індуїстські, мусульманські, готичні мотиви і стиль раджпутів. Палац оточений великим садом.

Три поверхи кам'яної будівлі з сірого граніту з рожевими мармуровими куполами спроектував Генрі Ірвін. Фасад має сім широких арок і дві менших, що підтримуються високими колонами. Над центральною аркою розміщені скульптури Гаджалакшмі, богині багатства, процвітання, удачі й достатку, а також фігури столів.

Зали

  • Амбавіласа. Використовувалась магараджею для приватних аудієнцій. Вхід до тієї розкішної зали відкривають двері, виконані з червоного дерева й інкрустовані слоновою кісткою. Центральний неф зали має прикрашені розписом з позолотою колони, кольорові вітражі на стелі, декоративні металеві ґрати й люстри з вишуканими квітковими мотивами, що відображаються у вкритих флорентійською мозаїкою підлогах.
  • Гомбе Тотті (Павільйон ляльок). Огляд палацу зазвичай починається з Гомбе Тотті, галереї традиційних ляльок XIX — початку XX століть. У павільйоні також розміщена колекція індійської та європейської скульптури та предметів парадного церемоніалу.
  • Кальяна Мантапа (шлюбна зала). Кальяна Мантапа, царська шлюбна зала, павільйон восьмикутної форми зі скляною мозаїчною стелею. Весь інтер'єр був створений у Глазго. Підлога викладена плиткою з Англії. На стінах зали — безліч картин, що ілюструють королівські процесії та святкування Дасара минулих літ.

Храми

Храм у палацовому комплексі

Комплекс Майсурського палацу включає до свого складу дванадцять індуїстських храмів. Найдавніший з них був збудований у XIV столітті, останні ж 1953 року.

Найвідомішими з тих храмів є:

Туризм

Палац є однією з найвідоміших туристичних пам'яток Індії після Тадж-Махалу. Щороку будівлю відвідують понад 2,7 мільйонів відвідувачів[2]. Разом з тим, туристи не можуть фотографувати всередині палацу.

Заходи

Концерт у палаці

Щоосені у Майсурському палаці проводиться фестиваль Дасара, під час якого на сцені палацу виступають артисти. На десятий день фестивалю проводиться парад слонів.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.