Макарій Диякон

Макарій Диякон або Макарій, диякон Печерський  — український православний святий, Києво-Печерський чернець.

Преподобний Макарій Диякон
Ікона прп.Макарій Диякона
Народився XIV ст.
Помер Києво-Печерська лавра
Шанується православ'я
У лику преподобний
Головна святиня Києво-Печерська лавра, Україна
День пам'яті 1 лютого
Подвижництво аскет

Життєпис

Преподобний Макарій жив у XIV ст., відбував чернечий подвиг у Печерському монастирі. Був вибраний Богом для служіння Йому і покликаний до мовчазного чернечого життя. В юному віці, залишаючи дитячі ігри й розваги, він любив мовчання і стримувався в їжі.

Одного разу хлопчик захворів. Батьки, побачивши, що лікарі його не врятують, надіялися на Господа. Якщо він виздоровіє, вони пообіцяли Йому принести своє дитя як чисту жертву на службу Господу і Пречистій Діві в Печерському монастирі. Милосердний Господь почув молитви батьків і дав здоров’я хворому Макарію.

Після його одужання батьки виконали обіцянку й віддали хлопчика в Печерський монастир. Преподобні отці, побачивши смирення юного Макарія, полюбили його, навчили грамоти й всяких чернечих добродіянь.

Будучи дорослим він постригся в ченці, став дияконом і з великою любов’ю виконував усі обов’язки, які були покладені на нього. Макарій постійно управлявся в богомудрії, багато читав божественних книг і молився. За це сподобився від Бога дару чудотворця. Упокоївся в монастирі.

В цитованій Модестом (Стрільбицьким) пам’ятці про нього сказано: “Преподобний Макарій, диякон, котрого ще малого родичі врекли в хворобі Богу на службу, і як видужав, то його святим отцям Печерським віддали. Той в монастирі від святих отців у всілякій набожності вихований і уквітчаний, сподобився монашества і святого дияконства, в якому сам ще більше під - визався, в постах і молитвах служив Господу, сподобився дару чудотворіння і відійшов до Господа, Котрого возлюбив”.[1]

Упокоївся в монастирі, у віці близько 30 років.

Його мощі знаходяться в Дальніх печерах, біля мощей Йосифа Багатоболізного та недалеко від підземної церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.

В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано:

«Радуйся, Макарію, бо, як Самуїл, ти в юному віці для служіння Господу покликаний».

[2]

Пам'ять

Пам’ять преподобного Макарія вшановується 1 лютого (19 січня за ст. ст.)

Див. також

Примітки

  1. Дива печер лаврських /Відп. ред. В. М. Колпакова; упоряд. І. В. Жиленко. — К.: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, 2011. ст.191
  2. АКАФІСТ ДО ВСІХ ПРЕПОДОБНИХ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.